Події

22 січня

Переможці національного хакатону допоможуть переселенцям з Донбасу і отримають 45 000 грн

Склад журі національного хакатону на тему допомоги переселенцям з Донбасу -"ВПО Хакатон" вже визначений. І зовсім скоро вони оголосять переможців, які отримають призовий фонд - 45 000 грн та зможуть впровадити розробки разом з Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Як розповів Денис Гурський, засновник громадської організації SocialBoost і один з організаторів національного хакатону, формуючи склад журі, враховувалася передусім компетентність експертів не лише в питаннях створення IT- сервісів. «Оскільки ідея хакатону - розробити ефективні IT- інструменти, які допоможуть вирішити реальні буденні проблеми переселенців Донбасу і Криму, важливо, щоб проекти оцінювали ті, хто в режимі реального часу вирішують усі ці питання. Адже вони знають напевно, з якими проблемами доводиться стикатися кожен день. Тож можуть оцінити  подані учасниками проекти з точки зору їх ефективності», -- пояснює він.

Так, один з членів журі, Олександра Дворецька, координатор громадської організації  "Схід SOS" щодня працює з проблемами переселенців з окупованих територій визначає такі проблеми: отримання паспорту, пошук житла, дитячого садочку, роботи та інші. За її словами, тільки Київ прийняв більше 14 тис. людей. Тому важливо, щоб соціальні IT- сервіси, які будуть створені  учасниками хакатону, спростили життя переселенців.

 Давид Кизирія, радник в Адміністрації Президента з питань переселенців і один з членів журі національного хакатону так само відмітив, що соціальні IT- проекти повинні допомагати вирішувати різні побутові питання. Це буде одним з критеріїв оцінювання робіт, поданих на конкурс.

Взяти участь у національному хакатоні може будь-яка людина або команда фахівців. Для цього треба до 5 лютого подати заявку на сайті конкурсу vpo.socialboost.com.ua або зареєструватися, щоб приєднатися до команди, як розробник, дизайнер чи експерт.

 Журі визначить кращі розробки. Їх підтримає Державна служба  України з  надзвичайних ситуацій (ДСНС). Призовий фонд - 45 000 грн.

 Журі національного хакатону:

  • Денис Гурський, засновник громадської організації SocialBoost
  • Наталія Бистра, голова штабу з питань переселенців державної служби  України з надзвичайних ситуацій.
  • Давид Кизирія, радник в Адміністрації Президента з питань переселенців
  • Михайло Шмєльов, директор з технологічної політики "Microsoft-Україна"
  • Оксана Борисенко, Angel Investments, Director CEE
  • Олександра Дворецька, координатор громадської організації «Восток SOS»

 Хакатон відбудеться 7-8 лютого в приміщенні креативного простору «Часопис».

Організатори хакатону:

Організатором хакатону є ГО SocialBoost в партнерстві з Креативним простором “Часопис”, за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), та за підтримки проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

SocialBoost (socialboost.com.ua) - це технологічна громадська організація, яка стимулює і координує діяльність більш 1000 IT-ентузіастів, IT-компаній і державних органів в Україні за допомогою проведення хакатонів на соціально-значущі теми, в т.ч. пов'язані з новими медіа, візуалізацією даних і відкритими державними даними. На рахунку SocialBoost десятки розроблених інтерактивних карт, сайтів для галузевих співтовариств, а також державних ресурсів, таких як data.gov.ua, ogp.gov.ua.

USAID -Американський народ через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу протягом 50 років. В Україні допомога USAID зосереджена на трьох сферах: здоров’я та соціальна трансформація, економічне зростання та демократія й урядування.

 Державна служба  України з  надзвичайних ситуацій (ДСНС) - утворена Наказом Президента України № 726/2012 від 24.12.2012 року шляхом реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України і Державної інспекції техногенної безпеки України. З 25 квітня 2014 року діяльність служби спрямовується і координується Кабінетом міністрів через Міністра внутрішніх справ України. Входить в систему органів виконавчої влади і займається реалізацією державної політики в сферах цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, ліквідацією надзвичайних ситуацій, рятувальною справою, гасінням пожеж, пожежною і техногенною безпекою, діяльністю аварійно-рятувальних служб, профілактикою травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічною діяльністю.

Креативний простір «Часопис»– інтелектуальний, бізнес та культурний простір для роботи, зустрічей з талановитими та успішними  людьми, громадськими діячами, підприємцями. Часопис об`єднує людей з різними поглядами, таланами,, напрямками діяльності , готових до інновацій, розвитку та активної роботи задля перспективного, якісного майбутнього.

comments powered by Disqus