Події

16 грудня

Ilia Kenigshtein, директор з розвитку бізнесу в Центральній Європі LR Group, резидент Креативного простору «Часопис»

Друзі, ми пишаємося, що у “Часописі” завжди можна зустріти талановитих, розумних та успішних людей. І ми хочемо вас познайомити з нашими постійними гостями.

Сьогодні з превеликим задоволенням представляємо Вам Ilia Kenigshtein, директора з розвитку бізнесу в Центральній Європі LR Group, резидента Креативного простору «Часопис»


Про LR Group ...

- Група LR - це великий інфраструктурний бізнес. Ми займаємося низкою напрямків в областях телекомунікацій, інформаційних технологій, енергетики, медицини та сільського господарства по всьому світу. Компанія має HQ в Ізраїлі та представництва в ряді країн світу.


Про Ізраїль ...

Ізраїль став високотехнологічною державою, тому що повинен був нею стати. І зрозуміло, що цьому сприяла наявність великої кількості добре освічених, винахідливих і заповзятих людей, які одного разу приїхали в цю країну з самих різних куточків планети. По відношенню до кількості населення, сьогодні в Ізраїлі більше інженерів, ніж в будь-якій країні світу (у Ізраїлі близько 135 інженерів на 10 000 чоловік, в США - 85). Але головним стимулом зростання IT- галузі завжди була задача національного виживання, як у військовому, так і в економічному сенсі.

Про культуру та інфраструктуру підприємництва ...

- Підприємницька екосистема складається з двох частин: інфраструктури та культури . Якщо інфраструктура створюється за допомогою держави і великого будівельного бізнесу, то культура - це та штука, яка йде знизу, завдяки зусиллям і активностям молодих підприємців. І це ні в якому разі не може бути нав'язано згори державою.


Про державу і підприємництво ...

- Не потрібно чогось чекати від держави. Я вважаю, що держава повинна займатися інфраструктурою, але не заважати культурі підприємництва. Не повинна намагатися її виховувати і створювати. Держава повинна давати гроші і мовчати, не втручаючись у бізнес-процеси.


Про систему освіти ...

- У радянській системі освіти завжди було багато теоретичних знань. Люди, виходячи з радянської школи, часто вважали себе розумнішими за американських однолітків. Знати, в чому суть життєвої трагедії Льва Толстого, безумовно, важливо для загального розвитку. Але, насправді, ця величезна кількість теоретичного багажу навряд чи буде потрібна в житті. У американців все навпаки - всі знання практичні. Тому багатьох росіян і українців вражає, коли середньостатистичний американець не знає, наприклад, де знаходиться Мадагаскар. Проте багато американців з дитинства знають, що таке P&L.


Про виховання лідерських якостей ...

- У радянській системі освіти завжди виховували лідерів - одинаків. Звідси всі ці олімпіади та інше. У той час як в Америці виховували лідерів, орієнтуючись на командну роботу. У ізраїльських стартапів, порівняно з українськими, набагато більш розвинена робота в команді і практичні дії, ніж теоретичні знання.


Про ізраїльських та українських інвесторів ...

- Ізраїльські інвестори дуже важко працюють. В Україні інвестори (звичайно, не всі, але деякі) відчувають себе пафосними вчителями. Здобувши капітал або отримавши можливість ним управляти, вони чомусь думають, що автоматично отримали можливість вчити когось життю. При цьому вони відгороджуються від ринку, створюючи штучні бар'єри для контакту, пояснюючи це зайнятістю. В Ізраїлі стараються дві сторони. В Україні, поки що, тільки одна.


Про віру в свій проект ...

- У своїй темі потрібно знати абсолютно все. Вивчити все це не коштує великих грошей. Це зробити можна за допомогою мережі. На сьогодні в англомовному Інтернеті близько 70 % всієї інформації. Якщо ти займаєшся проектом і хочеш отримати гроші у інвестора, ти повинен знати по своїй темі все. Більше того, ти повинен перевірити, чи є це істиною. Тому що, якщо твій стартап став популярний серед 3 американських шкіл, не факт, що ти отримав proof of concept.


Про поради для українських підприємців ...

Думаю, не можна витрачати час на безупинні тусовки. Більшість стартап- івентів не мають сенсу. Багато хто вважає, що справжні стартапи в Україні сидять і працюють, а не стрибають по акселераторам та івентам. І тому їх мало хто знає. І доля правди у тому є.


Не потрібно сидіти на валізах. Починати жити треба вже сьогодні і вірити у свій проект, тоді все здійсниться. Створити собі мету в житті, не обов'язково змінювати світ, але вплинути на ці зміни в добру сторону. Вирішити конкретну проблему, наприклад, проблему голоду в Африці. Або корупції в Україні. Адже теоретично можна це вирішити за допомогою IT, так?


Перш ніж вирішувати, потрібно розуміти, в чому полягає проблема. А щоб розуміти це, необхідно бути в курсі подій і мати свою точку зору. Відрефлексувати цю точку зору, а не просто прийняти її. Не можна говорити, що ось це - погано. Потрібно розуміти, чому так або навпаки. І тільки так можна зрозуміти, що саме можна змінити у цьому світі.
Ну і, звичайно, якомога менше думати про інвестиції, про потребу в грошах, потребу негайно отримати зарплату, купити модний комп'ютер і т.д. Це все умовності, а не інструменти. Я не вважаю, що інвестори грають головну скрипку. Інвестор - це не та людина, яка визначає, чи є ваш проект конвенціональним. Це визначає ринок.

Фото Аlexandra Gnatoush

comments powered by Disqus