Події

27 березня

Запрошуємо познайомитись з добровольцями, які рятували киян від снігового полону

Коли 22 березня сніг заблокував вулиці і автотраси Києва, тисячі киян прийшли на допомогу тим, хто опинився у сніговому полоні. Сотні водіїв на позашляховиках патрулювали місто, і звільнили із снігової пастки десятки тисяч автівок, сотні машин швидкої допомоги. Сотні людей добровільно допомагали розчищати під’їзди до лікарень, поліклінік, станцій швидкої допомоги. Десятки тисяч киян самостійно розчищали пішохідні доріжки, проїзди, двори будинків. Взаємопідтримка та безкорислива допомога, здатність швидко домовитись та самоорганізуватися, щоб допомогти собі та іншим, стали в ці дні нормою.

Починаючи із ночі суботи Інтернет та соціальні мережі почали перетворюватися в громадський антикризовий центр. Клуб Offroad Master сформував пул джиперів, задля координації котрих з часом була створена карта допомоги на дорогах. Диспетчери волонтерських груп оперативно передавали прохання про допомогу від водіїв черговим екіпажам.

Паралельно диспетчери збирали волонтерів для розчистки під’їздів та територій лікарень, поліклінік та станцій швидкої допомоги. В неділю ввечері до Facebook-групи координації антикризових дій київських волонтерів sos.kiev.help додався сайт helpkyiv.org. Чимало киян та організацій змогли звернутися по допомогу використовуючи ці ресурси.
На прес-конференції ми познайомимо з тими, хто був “на передовій” і “в тилу” громадської антикризової роботи, розповімо про результати рятувальних дій, і про те, чому така взаємодопомога дуже актуальна для столиці.

Березневий сніг показав: кияни спроможні допомагати собі та іншим у кризових ситуаціях. І, за умови своєчасної підготовки, зможуть робити це ще ефективніше. Зважаючи на те, як зі снігопадом справилися владні структури, практику громадської самодопомоги варто поширювати і розвивати. Ми впевнені, що будь-яким кризам можна швидко і дієво запобігти, якщо діяти своєчасно.

comments powered by Disqus