Минулі події

10 березня, 19:00Лекції

П’ять правил успіху в е-commerce від Максима Плахтія, засновника білетного сервісу KARABAS.COM

Максим Плахтій, cерійний підприємець, інвестор та керівник IT-проектів (у тому числі Karabas.com), на зустрічі у креативному просторі «Часопис» поділився своїми секретами, як  створити успішний онлайн B2C-сервіс. Пропонуємо нашим читачам цікаві цитати спікера.

 

Новизна нашого проекту полягає у тому, що ми перші в Україні, хто зробив сайт з продажу квитків не по типу афіш, а як інтернет-магазин. Тому ним зручно користуватися.

Виходячи з нашого досвіду, є чотири складові, на які необхідно спиратися, вибудовуючи свій онлайн-бізнес: фінансова (ви мусите точно розуміти, як будете управляти грошима, де їх візьмете), організаційна (треба усвідомлювати, на яких етапах розвитку компанії, як саме буде змінюватися ваша організаційна структура). Наприклад, для нашої компанії Karabas замалий офіс певний час був перепоною для розвитку. Тому моя порада - одразу орендувати офіс мінімум на 20 людей. Третя складова – технічна. Ви маєте визначити, якими технологіями будете користуватися, яке програмне забезпечення встановлювати, де розміщувати сервери, хто ними управлятиме і т.д. І четверта складова – юридична. Скажімо для нас – це підписання договорів на співпрацю з різними організаціями (театрами, концерт-холами), покрокове продумування пунктів договору, правил співпраці.     

Що взагалі таке електронна комерція? Перш за все, це створення вітрини – гарного сайту, на якому ви продаватимете свій продукт. Однак це лише один з елементів, бо важлива роль надається інфраструктурі. Важливо одразу, розпочинаючи проект, продумувати всю інфраструктуру. Сайт karabas.com – лише 10% нашої компанії.

Електронна комерція сьогодні зіштовхується з викликом споживацької поведінки: багато хто звик купувати квитки офлайн. Щоб змінити поведінку людини, необхідно запропонувати їй щось привабливе, якусь нову модель. Електронний квиток є такою новою моделлю: паперовий квиток замінюється на штрих-код.

Щоб онлайн-сервіс мав успіх, треба ставити перед собою питання: чому люди мусять відмовлятися від того, до чого звикли?

Якщо у вашому бізнесі немає офлайн-частини, то варто продумати, як компенсувати споживачам їхні базові потреби (скажімо, бажання подивитися на продукт, торкнутися його).

В команді, як правило, найскладніше з ІТ-шніками. Краще мати двох високо кваліфікованих фахівців, котрим я платитиму великі гроші, аніж десять низькокваліфікованих за менші гроші.  

Сьогодні ми не можемо дозволити собі ввести сервісний збір при продажі квитків. Споживачі звикли купувати квитки за ціну, яка на них вказана, не більше. Проте у світі сервісний збір – це нормальне, звичайне явище, тому рано чи пізно у нас він теж з’явиться.

Існує п’ять факторів успіху, котрі допомогли нам досягнути існуючого масштабу компанії: побудова інфраструктури, чітке розділення послуг і сервісу, конкуренція в офлайні лише після закріплення позиції в онлайні, висока технологічність і п’ятий фактор – використання власних ІТ-технологій. Karabas – ІТ-компанія, бо доставка товару здійснюється гнучкими ІТ-технологіями.

Я глибоко переконаний, що жоден серйозний комерційний проект не спроможний вийти на лідируючі позиції, якщо не матиме своїх ІТ-розробок. На чужих технологіях можна стартувати, але не більше.

Джерело: http://innovations.com.ua/ua/articles/finance/18833/kvitok-v-onlajni

comments powered by Disqus