Минулі події

19 грудня, 19:00Зустрічі

Дискусія: «Великий і малий маркетинг. Чому великий бізнес повинен вчитися у малого?”

Віце -президент з маркетингу Fozzy Group Михайло Дудник і маркетинг- директор компанії Дмитро Циганков під час зустрічі поділилися своєю експертною думкою про роботу в групі та експерименти.

Михайл Дудник (М. Д. ): Все, що б ми не придумали - від чеків до операційки - ми робимо великою командою. Немає заслуги  двох - трьох людей і немає заслуги виключно департаменту маркетингу.

Ідея чеків з передбаченнями з'явилася з розповіді про те, що людина приїжджає в інше місто спеціально, щоб написати книгу. Він знімає квартиру, ходить в магазин, і в певний момент починає звертати увагу, що на чеках є передбачення. І це починає якимось чином впливати на його життя.
Спочатку ми взяли оригінальну базу пророкувань з китайського печива. Але коли перевели їх з англійської, з'ясувалося, що нашим громадянам такі речі краще не писати, тому що ефект може бути протилежним.

Дмитро Циганков (Д. Ц. ): Було дуже багато смішних випадків, коли нам телефонували на гарячу лінію і скаржилися : «Ви пообіцяли, що сьогодні зі мною станеться щось хороше, але нічого не сталося!». Одна панночка з Одеси була обурена пророкуванням , де було написано: «Іноді банан - це всього лише банан» .

Образливим для деяких громадян виявилася заява : «Вам пора змінити гардероб». Нам дзвонили на гарячу лінію і запитували: «Ви вважаєте , що я погано виглядаю?». Тобто люди за безликим чеком починають бачити когось, персоніфікувати мережу.
Нам пощастило з акціонерами. Вони розуміють важливість того , що ми повинні не просто надавати якусь послугу , але також бути для людей цікавими, веселими і не переставати їх дивувати.

Про великий та малий бізнес
М. Д. : Що об'єднує всі бізнеси? Те, що колись всі вони були маленькими. Ну, не кажучи про «Газпром».
Великий і малий бізнес об'єднує те, що і там, і там дуже важливо розуміти, що конкретно ваша дія буде значити для покупця. Якщо ми будемо займатися власною розвагою, сенсу не буде. На мою думку, в цьому сенсі малий бізнес захищений тим, що у нього немає достатньої кількості вільних грошей, щоб робити дурниці.
У малого бізнесу є можливість негайно застосувати отриману інформацію. Не потрібно чекати , поки її розподілять, коли прийде звіт ...

Про хороший маркетинг
М. Д. : Маркетинг - це найкращим чином задовольняти потребу клієнтів. На мою думку, це по МакКінзі. Ми повинні розуміти, чого люди хочуть зараз, і ,за можливості, передбачати зміни їхніх бажань. Наприклад, коли почалася криза 2008 року, у нас було багато інструментів для людей  чутливих до ціни. Іншими словами - у яких просто недостатньо грошей купувати те, що вони хочуть.
Маркетинг не має нічого спільного з точними науками. Це не фізика, не медицина, а питання здорового глузду .

Д. Ц. : Простіше зберігати цінності. Наприклад , Google , який зберіг свої цінності з тих пір , як був маленькою компанією. Впроваджувати нові цінності або повертатися назад до цінностей малого бізнесу у великій компанії складніше. Я бачу багато компаній, які зараз намагаються перебудувати свій бізнес в контексті тренда фан-економіки - успішних історій мало. Не можна ставити віз поперед коня . Всі про це знають, але все одно ставлять. Я часто бачу , що технологію ставлять вперед, а потім під неї намагаються придумати мету.

Про успішний магазин
Д. Ц. : Що важливо для покупців? На першому місці - місце розташування магазину . На другому - теж місце розташування. І на третьому теж. А потім вже все інше.
М. Д. : Магазин в поганому стані, без обладнання, без нових технологій буде втрачати покупців з року в рік. Якщо залишити все як є , то це все одно неминуче призведе до того, що його потрібно буде вдосконалювати. Тільки тоді доведеться додати вартість повернення покупців.
Д. Ц. : У нас є така гра - « Власний магазин». Тобто ми все намагаємося уявити, що б ми робили , якби це був наш власний магазин, як будувати б комунікацію з покупцями.
 
М. Д. : Нічого наднового вже придумати не можна. Є питання творчої інтерпретації успішних практик . Ні в якому разі не копіювати, тому що, наприклад , те, що може працювати на ринках Європи , не буде працювати в США .
Деякі наші конкуренти відрізняються від нас тим , що ми їздимо підглядати в Лондон в Kensington Whole Foods , а вони їздять до нас на вул. Тичини, 1 .

Д. Ц.: Більшість речей, які ми робимо, ми десь підгледіли. Але копіювати потрібно з гордістю. З розумінням того, що ви копіюєте і навіщо.

До речі, ніякі зміни, радикальні чи ні, не дають ефекту за тиждень і навіть за місяць . Мінімум шість місяців.

Тим , хто збирається відкрити свою справу
М. Д. : Щоб відкрити свою справу , потрібен фінансовий план і відсутність оптимізму.

Д. Ц. : Щоб відкрити свою справу , слід пам'ятати тривіальну істину: важливо зрозуміти , що ви хочете дати клієнтові , яку потребу клієнта ви можете задовольнити краще за інших.

http://forbes.ua/selfeducation/reports/1362969-marketing-menedzhery-fozzy-group-my-ezdim-podsmatrivat-v-london-a-konkurenty-ezdyat-k-nam

comments powered by Disqus