Минулі події

04 листопада, 19:00Зустрічі

Дискусія «Як заробляти гроші на YouTube»

Youtube вже давно вийшов за рамки несерйозної розважальної платформи, це майданчик для розвитку бізнесу. І не тільки дрібного. За словами інтернет- підприємця, співвласника першого розважального українського веб - телебачення ГОН tv і куратора топіка ОнлайнВідеоРеволюція Дмитра Аркаса третій за відвідуваністю сайт планети після Google і Facebook в цьому році принесе своїм творцям 3 млрд. 700 млн доларів. В Україні через Youtube пройде 50 млн. грн. Як роздобути частину цього грошового потоку розповіли Youtube - блогер Наталія Фіщенко і директор з маркетингу багатоканальної Youtube - мережі Agency of Internet Rights ( AIR ) Микола Рогінец.
Наталія Фіщенко почала свій бізнес на Youtube з аматорських роликів про нанесення макіяжу. Вона знімала їх на «мильницю», не приділяючи уваги освітленню та іншим моментам. Правда, зараз такий варіант вже не пройде, каже Наталя, глядач став більш вимогливим. Beauty- сегмент не був зайнятий, ролики виявилися потрібними, кількість передплатників збільшувалася несподівано навіть для самого автора і вона незабаром зрозуміла, що може заробити гроші за допомогою свого хобі. Зараз кількість передплатників її каналу перевищило 44 тис.

Наталія дає блогерам Youtube наступні поради :
необхідно контактувати зі своєю аудиторією , у т.ч. в соцмережах, відповідати на повідомлення та коментарі ( сфера «краси» особливо вітає «інститут подружок» і обговорення всього, навіть особистого життя );
не приймати близько до серця тролінг;
не можна робити великі перерви, глядачі легко забувають;
співпрацювати з іншими блогерами;
бути обережним при укладанні партнерських договорів з компаніями- посередниками , договори часто складені зовсім не на користь блогера, іноді ще й іноземною мовою. Розірвати такий контракт-пастку буває дуже непросто;
щиро ставитися і любити те, що ти робиш.
Останнім охоче віриться, т. к. незважаючи на значні успіхи, Youtube - канал ще не може стати для Наталі Фіщенко основним джерелом доходу і існує здебільшого за рахунок ентузіазму. Вона відмовилася називати суму прибутку, але ми можемо самі приблизно підрахувати. Відомо, що Youtube платить від 1-2 до 25 дол. за 1000 переглядів. До того ж, розцінки в межах 1-2 дол. найбільш поширені ... Однак, все попереду.

На Youtube заробляють не тільки блогери . Ще один учасник монетизації контенту - MSN , багатоканальні мережі . Деякі з них займаються відвертим обдурюванням недосвідчених користувачів , розсилають «листи щастя», слідуючи інструкціям яких новачок за кілька кліків може віддати весь свій дохід в чужі руки, сам цього не розуміючи . Тому перед укладенням контракту необхідно прояснити всі його умови і поцікавитися репутацією компанії.

Можна, звісно, працювати з Youtube, минаючи посередників (В Україні це можливо вже рік), тільки потрібно бути готовим до того, що це досить клопітке заняття .
Чесно працюючі MSN можуть виявитися дуже корисними блогеру, та й самі на цьому непогано заробити. Микола Рогінец розповів про переваги співпраці з Мультиканальна мережами :

Дотримання авторських прав - той ще «головний біль», це підтвердить кожен, хто має до цього процесу хоч якесь відношення. Уніфікованої системи немає: кожен правовласник сам встановлює правила використання своїх продуктів. Наприклад, канал може бути забанений через використання якоїсь популярної мелодії в якості музичного супроводу. Без сторонньої допомоги неприємні сюрпризи дуже вірогідні.
Youtube не в змозі спілкуватися з усіма користувачами безпосередньо, а співробітники MSN можуть пояснити і порадити .
MSN допоможе вирішити проблему мовного бар'єру .
Компанія AIR, зокрема, гарантує своїм партнерам щомісячну оплату, при співпраці безпосередньо з Youtube, гроші надходитимуть раз на два місяці.

Скільки ж коштує це задоволення? Відзначимо відразу, що 45 - 55 % рекламних доходів забирає Youtube . 30% суми, що залишилася, блогер віддає MSN-партнеру, в даному випадку мова йде про розцінки AIR .

Ще один шлях монетизації для MSN-співпраці з рекламодавцями. Мультиканальна платформа укладає партнерську угоду з Youtube і розміщує рекламу на своїх каналах . Це надає широкі можливості для того, щоб зробити рекламу ефективною і таргетування. Можливі традиційні рекламні заставки, співпраця з брендами, а креативні рекламні ролики з цікавим або смішним сюжетом можуть стати хітом.

Микола Рогінец теж не озвучив дохідні показники AIR, але повідомив, що прибуток за 3-й квартал 2013 року дорівнює прибутку за 1-е півріччя цього ж року. Іншими словами, динаміка розвитку на обличчя.

Youtube може стати « Полем Чудес» не тільки для дрібного (блогери) і середнього (MSN) бізнесу. Для телеканалів теж знайдуться перспективи розвитку .

Однак тут потрібно пам'ятати , що канал Youtube - це не звичайний телеканал з лінійним мовленням . Тут потрібен інший підхід і інший контент . За словами Миколи Рогінця, телеканали стартують на Youtube не дуже цікаво: вони просто викладають відзняті сюжети. А тут своя специфіка - необхідні короткі ролики, особливий монтаж, контакт з аудиторією (більш молодий, ніж звичайна телевізійна) ... Загалом, якщо серйозно підходити до цього питання, то не обійтися без спеціалізованого штату співробітників. Серед українських каналів, успішно представлених на Youtube та які дотримуються його основних «заповідей», Микола виділив «Перший Автомобільний».

Що стосується найбільш популярних тематичних напрямків, то більшою популярністю користуються геймерські канали. Серед успішних прикладів - канал шведського геймера Фелікса Чельберга PewDiePie, на який вже підписано понад 15 млн. чоловік . Дуже перспективна гумористична ніша, зокрема політичної сатири , яка за словами пана Рогинці в Україні майже не зайнята. Знаєте, що ще популярно лиш в Україні і ,можливо, ще в деяких пострадянських країнах? Записи відеореєстраторів та ролики за участю ДАІ! В інших країнах світу навряд чи вдасться заробити грошей на роликах про те, як співробітники ДПС виписують штрафи.

Таким чином, Youtube  -  ринок для гравців різного рівня, який розвивається та дозволяє заробляти гроші в деяких випадках майже «з нічого», та й ступінь конкуренції поки дозволяє легкий вхід на ринок монетизації контенту.

http://mediasat.net.ua/content/news_all/13798/

comments powered by Disqus