Минулі події

09 жовтня, 18:00Зустрічі

Дискусія за участі міжнародних інвесторів про наступне покоління онлайн-відео стартапів: "Де гроші в он-лайн відео?"

Онлайн -відео - одна з найбільш модних тем в дискусіях про те , як заробляти в Інтернеті. Сьогодні, просто виклавши вдалий кліп на YouTube, можна отримати близько $ 900 тис., як це зробив творець Gangnam Style. Популярність онлайн -відео призводить до зростання відеореклами, обсяг якої в Уанеті за п'ять років збільшився на 10 000% .

Але якщо не звертати уваги на окремі історії успіху, чи може онлайн-відео принести якісь реальні гроші? Як зараз зробити стартап, який хоче займатися відео в Інтернеті? Цю проблему, власне, і обговорили учасники панелі "Де гроші в онлайн-відео?" . У дискусії брав участь інвестор російського розважального онлайн- відео порталу Tvigle.ru Вадим Тарасов , Андрій Колодюк , засновник Divan.tv , і Дмитро Лисицький з United Online Ventures . Модерував зустріч співвласник розважального телеканалу ГОН tv, Дмитро Аркас. Основних питань було три: якими можуть бути відеосервіси в Інтернеті, яку ефективну бізнес -модель для них вибрати, а також - чи є сенс пробувати заробляти на своєму контенті в YouTube ?

Якими можуть бути нові відеосервіси в онлайні ?

Якщо говорити про ті моделі , які з'являться в майбутньому онлайн , відео та онлайн - ТБ, основні напрямки, на які варто орієнтуватися стартапам: мультиплатформеність , доповнена реальність і підвищення залученості користувачів, як вважає Андрій Колодюк. Стартапи можуть вибрати провайдерску модель (доносити до споживача контент) розробку мультиплатформових додатків або ж роботу над новітніми технологіями , начебто доповненої реальності.

Мультіскрін ( доступність контенту з різних пристроїв ) і інтерактивність , на думку Колодюка , є основним напрямком розвитку для відеосервісів сьогодні. В Україні зараз близько 4 млн осіб платить за телебачення в середньому близько $ 5 в місяць , в Росії розмір такої що платять аудиторії - близько 20 млн. Українські користувачі проводять біля телевізора близько 3,5 годин на день , але одночасно можуть користуватися ще кількома пристроями. Завдяки Інтернету вони звикли до того, що контентом можна управляти, його можна дивитися на різних гаджетах, і ті стартапи , які реалізовуватимуть такі можливості , на думку Андрія , мають шанси на успіх.

" Уявіть собі , що ви можете вибрати фільм , наприклад , "Аватар" і призначити там себе на головну роль , а знайомих - на другорядні . Технології доповненої реальності зможуть так працювати , і це означатиме зовсім інший користувальницький досвід і рівень залученості. Індустрія телебачення бореться за те, як залучити телеглядача в реальний процес. У майбутньому користувач зможе впливати на контент , не виходячи з дому , наприклад , міняти сюжет улюбленого фільму , шукати і купувати речі , які носять улюблені актори і т.д. Це категорично поміняє процес телеперегляду", - зауважив Колодюк.

Які бізнес- моделі існують для стартапів у сфері онлайн, відео?

Основні моделі - це заробіток на рекламі , підписці чи оплаті переглядів . Але є і нові схеми , наприклад пожертвування : користувачі добровільно відраховують гроші за перегляд кліпу або прослуховування треку , знаючи , що частина грошей точно дійде до виконавця. Також , на думку Колодюка , перспективною моделлю монетизації є схема оплати за відключення реклами, а також оплата контенту прогляданнями реклами "Є люди  які готові дивитися оттаргетірованную або адресну рекламу , при цьому, при перегляді працюють лічильники, нараховуються бали , які можна конвертувати в купівлю дорогого контенту, наприклад , фільму" .

Стартапи, розробляючи програми для онлайн- Т , зможуть добре заробляти на b2b -схемі, вважає Колодюк, оскільки з часом Smart -телевізори будуть надавати субсидію точно так само, як Apple зараз субсидує планшети і смартфони: вендори будуть брати собі частину доходів за те, що додаток доступний в магазині.

На думку Дмитра Лисицького , модель монетизації дуже залежить від типу контенту. "Є два різних сегмента : довгий формат, який монетизуються шляхом продажу контенту, і короткий формат, який монетизуються через продаж реклами. Але говорячи про довгий формат, потрібно враховувати те, що українські телеглядачі, в більшості, звикли все дивитися «на халяву» і ця практика вже перенесена в Інтернет " .

Тут інвестор Tvigle.ru Вадим Тарасов додав ремарку про те , що краще говорити не про довгий контент (всіх фільмах), а про преміумний : дуже короткий поєдинок між двома боксерами може коштувати серйозних рекламних грошей . Говорячи про бізнес- моделях для онлайн , відео, він погодився з іншими учасниками дискусії : якщо відеосервіси вийдуть на Smart -телебачення з такою ж пропозицією , яке зараз є у традиційного телебачення , вони зможуть заробляти на рекламі або на платній підписці без реклами . Адже зараз якась частка телеглядачів вже звикла платити за ТБ (кабельне або супутникове) .

У випадку з коротким форматом можна заробляти на рекламі , але тільки за умови , що виробництво контенту - дуже дешеве. За словами Лисицького , хітове відео може приносити паблішер до $ 3 тис. за один епізод , але питання в тому, чи можна досить якісно зняти його за $ 2 тис., щоб у підсумку щось заробити.

Хороша новина: відеореклама в Уанеті помітно зростає: цього року був розпроданий весь відеоінвентарь . Аналогічна ситуація , швидше за все , повториться і наступного року, у зв'язку з цим, можливо , учасники ринку навіть піднімуть ціни на відеорекламу.» Попит з боку рекламодавців - нереальний , але це попит на певну ціну. Як тільки Інтернет дає такий же CPM , як телебачення, в той самий момент і рівно за цією ціною викуповується весь доступний інвентар. Для рекламодавця інтернет-відео - те ж саме , що і ТБ- відео , тим більше , що в Інтернеті є можливість контролю частоти , таргетування і т.д. ", - розповів Лисицький.

Чи можна заробляти на контенті в YouTube ?

За даними українського "Агентства інтернет- прав", яке займається розвитком каналів на YouTube , в Україні є користувачі , які заробляють на відеоконтенті в YouTube близько $ 600-1000 на місяць, не будучи при цьому професійними виробниками контенту. «У нас в мережі по локальних украніскім каналах CPM , в середньому , більше $ 1, якщо ж говорити про США , CPM на певний тип контенту може досягати $ 20-30 , і це хороша можливість для українських каналів , які виробляють англомовний контент. Звичайно , YouTube бере до 55 % від рекламного доходу, але залишившихся 45 % достатньо для того, щоб людина добре заробляла", - розповів представник агентства , який теж брав участь в обговоренні.

Однак, не всіх учасників дискусії ці цифри вразили "Якби ми монетизували свої проекти за ціною $1 за тисячу контактів , нам би багато проектів довелося закрити" , - зауважив Дмитро Лисицький.

http://ain.ua/2013/10/10/497368

comments powered by Disqus