Минулі події

02 жовтня, 19:00Зустрічі

Олександр Ольшанський: куди варто інвестувати і чому прихильники копірайту програють війну.

Олександр Ольшанський під час зустрічі розповів , у які галузі варто інвестувати в найближчому майбутньому і чому прихильники копірайту в підсумку програють війну. На думку підприємця , варто вкладати гроші в енергетику , медицину і Android програми всередині салону автомобіля. А от у роздрібну торгівлю та електромобілі інвестувати не варто. AIN.UA пропонує ознайомитися з найцікавішими тезами зустрічі.

Куди варто інвестувати ?

Інвестувати треба в енергетику і медицину , особливо в її інформаційну складову. У все, що пов'язане з моніторингом життя , дослідженнями і всім тим , що може бути інформатизованим . Потрібно інвестувати в логістику. Тільки не в базову логістику , коли возять палетами, а в логістику, коли возять двері в двері . Один мій товариш нещодавно сказав, що в ціні кожного товару вартість логістики становить не менше 30%.

Особисто я б інвестував в інтернет взагалі, а зокрема - в Android програми всередині автомобільного салону. Інтернет в авто багато в чому відрізняється від звичного нам інтернету в руці. У першу чергу - каналом сприйняття інформації. Зараз основний канал сприйняття - це очі. У машині ж єдиний вільний канал зв'язку - це вуха . Для цього доведеться зробити багато всяких голосових штук , яких сьогодні немає .

Друга особливість інтернету в авто в тому, що технологія, яка дозволяє розпізнавати номерні знаки, дуже проста. І у великої кількості людей в машині є відеореєстратор . Немає нічого складного в тому , щоб розпізнати номер машини, яка їде попереду, і сказати , що ця машина вже 25 разів потрапляла в аварію і взагалі, що там за кермом сидить злісний неплатник аліментів.

Тепер майже у кожного в машині є GPS - і якщо ми знаємо місце розташування нашої та сусідньої машини, вам нічого не заважає ткнути на її зображення на екрані пальцем і сказати - ти куди їдеш?

Зараз Google вкладає величезні кошти в розробку Google Glass , щоб отримати доступ до величезної кількості пересувних камер. Насправді , отримати доступ до відеоінформації набагато простіше в автомобілях. Істотна відмінність інтернету в авто від інших пристроїв з інтернетом в тому , що в автомобілі немає ніяких проблем з енергетикою. Ви можете поставити процесор абсолютно будь-якої потужності . Величезна кількість речей відсутні у вашому телефоні тільки з причини того, що ви дуже обмежені потужністю батареї. А в машині цих обмежень не існує.

У що б я не інвестував? Якщо ви збираєтеся інвестувати надовго , то точно не потрібно інвестувати в роздрібну торгівлю. Також я б не інвестував у електроавтомобілі . Усі сьогоднішні технології виробництва акумуляторів використовують рідкоземельні метали , яких на землі немає в такій кількості , щоб справити на всі автомобілі , які необхідні. Якщо зараз цих автомобілів випускається тисячі, то коли їх почнуть випускати мільйонами з'ясується , що їх просто немає з чого робити. Тому, якщо інвестувати в цю сферу, то тільки в розробку акумулятора іншого типу.

Про інтелектуальну власність

Департамент інтелектуальної власності готує антипіратський законопроект. Я ходив і пояснював , що там написано відверту маячню .

Спочатку вони з цим погодилися і нами була вироблена правильна концепція, що можна робити в інтернеті , а що не можна . Але на наступне засідання прийшли правовласники, один з яких майже дослівно сказав наступне - оскільки ми з цього інтернету ніяких грошей не заробляємо , нам взагалі краще його закрити. Після чого, більш менш зрозуміла концепція законопроекту була переписана в такій формі , що тепер ми всі - провайдери, хостери , реєстратори доменних імен і взагалі всі, хто буде згадувати це жахливе слово інтернет - будемо нести солідарну відповідальність за порушення копірайту. Через те, що цьому товаришеві здається , що він з інтернету ніяких грошей не отримує.

Протягом найближчих 5-7 років у цій області відбудуться колосальні зміни і ці 5-7 років будуть надзвичайно небезпечні. Буде велика кількість потерпілих, що сіли до в'язниці, які заплатили штрафи, буде величезна кількість розгромлених бізнесів по всьому світу. Буде велика війна і прихильники жорсткого копірайту цю війну програють. Це зрозуміло з логіки розвитку подій.

Я витратив багато часу намагаючись переконати державних мужів у тому , що Україна не попереду планети всієї і що з антипіратськими законопроектами потрібно почекати . Але їх все ж хочуть прийняти і судячи з усього нас теж чекають неприємності з цього приводу.

Олександр Ольшанський - президент холдингу Internet Invest Group, один з творців української точки обміну трафіком UA -IX. З 2009 - співорганізатор найбільшої IT-конференції Україна - iForum . З 2010 р. - президент СП «Ашманов і парнери - Україна» - одного з найбільших цифрових рекламних агентств.

http://ain.ua/2013/10/03/496415

comments powered by Disqus