Минулі події

13 вересня, 19:00Зустрічі

Тарас Тарасов: "Ігрова індустрія. Тренди та прогнози."

Один із найуспішніших представників ігрової індустрії України розповів, чому залучення інвестицій - не головне для цього бізнесу, та хто такі діджитал- бабусі. 

Наразі ігри - це дуже нішевий ринок, і вільних ніш на ньому - повно. Давайте візьмемо початок 90-х - гравцями в основному були комп'ютерні гіки, яких було мало. Зараз це масовий ринок – грають всі. 

Наприклад , ми нещодавно відкрили для себе нову нішу - діджитал- бабусі, вони грають в ігри , в яких немає насильства, де не потрібно нічого долати, а потрібно просто натиснути одну кнопку. А ще важливо зробити так , щоб поруч сидів онук і кричав : «Бабусю, хочу цю пташку сюди!», і вона буде платити будь-які гроші . Поки що таких бабусь мало , але ми не втрачаємо надію, аудиторія дорослішає, а бабусь стає більше.

 

Як змусити бабусю або батька платити ? У першу чергу батько купує собі 15 хвилин спокою . А якщо ви батькові ще й вселите думку , що саме ця іграшка, або девайс, або додаток розвиває або навчає - ви продасте все, що завгодно, навіть підписку, яку він буде оплачувати щомісяця. 

Наразі ринок зростає за рахунок того, що все більше людей доходять до Інтернету , і покупці знаходяться ледь не на будь-який продукт . Але дуже мало ігор приносять реальний дохід і стають фінансово успішними. Люди думають, що вони зроблять гру , викладуть її в соціальну мережу, і вона відразу ж стане успішною, але це не так. Розробка гри - це, напевно, 30% всієї роботи. Тобто ви зробили гру, а потім ще 70 % роботи залишається - вам потрібно її правильно маркетувати , піарити і підтримувати. Якщо, наприклад, ви зробите класну гру , але у вас не буде дистрибуції , то грати в неї ви будете тільки самі. 

Як та навіщо брати інвестиції

Росія , Україна , Білорусь - вісь глобального ігрового зла, тут виробляється більшість світового ігрового контенту. Ці компанії в основному не говорять , що вони російські , білоруські, українські . Внутрішній ринок тут взагалі не існує, всі працюють на Захід.

Я - прихильник того, щоб створювати ігри без грошей, або без великих грошей. Інвестиції в ігрову індустрію - дуже велике питання. Інвестори оперують цифрами і хочуть побачити, які витрати проекту , якою може бути прибуток . Зрозуміло, що більшість компаній нічого показати не можуть.

Давайте уявимо, що ви вже щось заробляєте. Якщо у вас хороша гра, вона за 2-3 місяці вийде на визначений рівень доходу, і ніякі інвестиції не будуть потрібні. Якщо у вас є гра, і вона досі не приносить ніяких грошей – ніякі інвестиції вам вже не допоможуть. Інвестори очікують, що гроші підуть на «трафік», але якщо в самій грі немає механізмів, які його генерують, все не має сенсу. Зараз вже ніхто не хоче вкладати гроші в ідею, навіть в США. Всі фокусуються вже на реально працюючих бізнесах та сервісах. Гроші інвестують в компанії, які мають прибуток ледь не з першого дня свого існування. Але такі проекти кілька разів подумають, чи потрібні їм ці інвестиції. Наразі в Україну та Росію надійшло чимало фондів, стартап-інкубаторів. Це добре. Але орієнтація на те, що без інвестицій я нічого робити не буду, із самого початку є збитковою.           

Ігри в субліцензії

Ніколи не погоджуйтесь на субліцензування – це найпростіший шлях для дистриб’юторів щоб піти від власних обов’язків. Тобто, це означає, що якщо компанія «А» підписує контракт з вами, і там написано, що компанія «А» може далі від свого імені просувати ваш продукт, то далі ви вже нічого не проконтролюєте.

В таких випадках потрібно завжди приваблювати юриста, уточнювати і прописувати, як таке субліцензування буде працювати, і як конкретно перед вами звітуватимуть.

Я займався різноманітними індустріями, але розробка комп’ютерних ігр – це кайф. Дуже багато грошей тут не заробиш. Те, що у всіх на слуху – Angry Birds, World of Tanks, - це поодинокі випадки, ці сотні мільйонів доларів всі не зароблять. В AppStore випускають 600 чи 700 ігр щодня, спробуйте продатись такій конкуренції.

Але для того, щоб нормально існувати, грошей вистачає. 

Текст Олександри Гаскевич, Forbes
http://forbes.ua/selfeducation/reports/1358087-taras-tarasov-razrabotka-igry-eto-okolo-30-vsej-raboty

 

comments powered by Disqus