Минулі події

24 липня, 19:00Майстер-класи

Майстер-клас Ігоря Шойфота: Як виростити стартапи до мільйонів (оповідь підривника)

Успішний підприємець та інвестор, голова ради директорів бізнес-інкубатора Happy Farm Ігор Шойфот поділився секретами зростання стартапу на майстер-классі

Для стартапу немає нічого важливішого, ніж зростання. Twitter базується на технології, яка нічим не відрізнялася від інших мікроблогових платформ. Однак з часом сам сегмент зник, а Twitter залишився, виріс і став багатомільярдною компанією. Тому кожному стартаперу потрібно фокусуватись на зростанні своєї справи.

Для цього стартапу потрібен сідінг, тобто безперервний пошук тих місць, де бувають користувачі, які ще не є вашими клієнтами. Найуспішніші стартапи  в першу чергу займаються не продуктом, а думають: «де ще ті місця, де можуть бути наші потенційні користувачі?».

Кожному стартаперу, незалежно від сфери діяльності, треба почати свій шлях до зростання з опанування принципів роботи сайтів-соціальних закладок (найвідоміші з них – Twitter та Pinterest, але є й багато інших). Якщо ви знайдете своїх клієнтів на цих сайтах і переконаєте їх, що ваш продукт надзвичайний, то ви наблизитесь до перемоги.

Залучати користувачів допомагають рейтинги. Якщо клієнти вашого сервісу змагаються один з одним, то вони будуть дуже активно користуватися вашим продуктом. А якщо для виграшу їм необхідно мати більш високий рейтинг, вони самі знайдуть або придумають способи - як знайти тих, хто робитиме їм ці високі рейтинги.

Знаходити нових клієнтів також може допомогти віральний (вірусний) маркетинг. Для цього потрібно, по-перше, проаналізувати послідовність кроків, які виконує клієнт у вашому сервісі (прийшов, зареєструвався, відкрив, добавив, лайкнув і т.д.). І продумати, що відбувається на цих кроках, чи є сенс пропонувати користувачам саме на цій стадії запросити друзів, чи варто надати можливість користувачам на цій стадії імпортувати свої дані з інших систем. По-друге, можна поміркувати, навіщо користувачу розповідати про ваш продукт іншим (скажімо, бажання бути популярним, хорошим для когось, або продукт просто подобається). І зіграти на цьому.

Коли стартап починає зростати, то реклама, піар, робота з пресою стають критичними.  Для успішної реклами потрібно знати дві речі: хто ваш кінцевий споживач, і чого він хоче. Якщо придивитися до найкращих рекламних кампаній, то можна виявити закономірність. Вони чітко націлюються на споживачів: розуміють, хто ці люди, де вони знаходяться, через які канали до них можна дістатися, чого вони хочуть, і що саме компанія може їм запропонувати.

Необхідно пам’ятати, що ресурсом №1 у піарі є клієнти, а не гроші. Вихід шведської мережі магазинів IKEA на ринок США був малобюджетним, однак клієнтам подобалося збирати меблі власноруч, і  вони розказували про це друзям. Тобто користувачам  подобався власне не сам товар, а  ідея, яка лежала в його основі.

Соціальний та партизанський піар – це коли ми використовуємо своїх кінцевих споживачів для розповсюдження інформації про товар чи послугу. Кажемо їм: ми створили ось такий продукт, і пропонуємо їм разом розповісти усім, як це класно.

Люди люблять бачити у рекламі людей з репутацією, наприклад, кіноакторів чи зірок. Наприклад, коли Опра Вінфрі у своєму шоу сказала, що користується Twitter, наступного ранку користувачів цієї соціальної мережі стало значно більше. Але, як правило, стартапами таких знаменитостей не зацікавиш. Проте можна залучати людей, відомих у вузькій сфері.

Дякуэмо Інтелектуальному партнеру Innovations.com

Ігор Шойфот - засновник і співзасновник низки успішних стартапів:
- Fotki.com - на початку 2000-х сайт входив до числа 500 найбільших у світі, компанія з мільйонами доларів продажів і мільйонами користувачів;
- Був СЕО Epsylon Games - найбільшого порталу інтерактивного телебачення з більш ніж 70 іграми, які давали від 5 до 10 відсотків всього трафіку Microsoft WebTV;
- Засновник і власник vInternship - найбільшого порталу для пошуку інтернів, проданого Ігорем Манхеттенському Інституту;
Ігор також заснував і був СЕО та головою правління ряду успішних прибуткових стартапів в області VoIP, відео, освіти і хмарних рішень.

Ігор - інвестор низки стартапів Silicon Valley, включаючи такі стартапи з оцінкою в більш ніж $ 100M як Wanelo і ShareThis.

Протягом більше ніж 10 років він читав лекції на теми підприємництва, віральності, презентації, фандрейзингу та маркетингу в провідних університетах США - University of California Berkeley, New York University, University of California San Francisco, Stanford University.

 

24 липня 2013 Майстер-клас Ігоря Шойфота: Як виростити стартапи до мільйонів (оповідь підривника)

24 липня відбувся відкритий майстер-клас Ігоря Шойфота, успішного серійного підприємця, інвестора, голови ради директорів бізнес-інкубатора Happy Farm. 

comments powered by Disqus