Минулі події

18 липня, 19:00Зустрічі

Insiders: Олексій Мась: "Еволюція і революція. Розвиток сфери IT, прогнози та тенденції"

Довгі повідомлення та записи в блогах поступово зникають з мережі. Людям ліньки читати та коментувати. Про те, чим погана мобілізація, а також про власні досягнення, розповів керівник численних інтернет-проектів на зустрічі в рамках проекту Insiders.


Я закінчив Київський природничо-науковий ліцей №145 та радіофізичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. По закінченні університету я писав фантастичні романи, працював уНаціональному банку України, виступав на конференціях та вів один з перших в Україні блогів Webman. Першим сайтом, який я зробив, був сайт для майстерні фантастики  Марини та Сергія Дяченків. Можливо, я став би хорошим письменником-фантастом, але вирішив, що робити фантастичні речі в реальному житті мені набагато цікавіше.

Для інтернету в Україні настали далеко не найсприятливіші часи. Лише за останні місяці арештували сервери соціальної мережі “ВКонтакті” і заблокували рахунки користувачів WebMoney на десятки мільйонів гривень. Тим часом в сусідній Росії повним ходом йде боротьба за авторські права, блокування веб-сайтів, висуваються звинувачення та проводяться арешти блогерів. 

Більшість українців ще пам’ятають сервіс Infostore та його раптове зникнення. Я був одним з авторів проекту. Ми планували зробити його за три тижні, але зробили за півроку. Сервіс був дуже популярним. Коли Infostore закрили,трафік в українському сегменті інтернету впав більш як на 30%, а мій livejournal почали читати тисячі людей. Зараз про ті часи я згадую з посмішкою, але все ж було трохи страшно. У адвокатів я запитував, чи дадуть мені у в’язниці писати в блог. При вилученні серверів мені забороняли жартувати, але надати письмову й завірену заборону відмовилися. Сервери тримали рік (довше не мають права), потім повернули, але в такому стані, що інформацію, котра на них знаходилася, відновити було неможливо.

 

Ми з друзями створили "Банерку" – першу в Україні банерну мережу. Вона працює і досі. Запустили її першого квітня.

Під час кризи ми вирішили організувати вечірку з нагоди Дня народження "Банерки". Запросили гурт Mad Heads, вони погодилися виступити безкоштовно. Спочатку хотіли зробити просто концерт, але потім все переросло у конференцію iForum. Тепер ми проводимо її щорічно. Цього року конференцію відвідали більше 7000 чоловік

Чим погана мобілізація? Повідомлення стають дедалі коротшими. Люди вже не пишуть листів, постів в livejournal. Їм ліньки читати довгі записи, а обсяг коментарів стає все меншим. Це цілком може призвести до того, щонезабаром ми будемо постити лише якусь емоцію, а наші друзі, знову ж таки, емоціями, відповідатимуть. 

Люди реагують на повідомлення чи зміни статусів усе швидше. З появою на масовому ринку Google Glassкористувачам більше не потрібно буде розблоковувати екран, бо окуляри миттєво покажуть вхідне повідомлення. 

В деяких країнах окуляри вже заборонені як засіб несанкційованого спостереження. Технології все ближче наближаються до людського мозку. Першого термінатора цілком може створити Google. Щойно виготовлення штучного інтелекту буде дешевшим за людський мозок, цивілізації настане кінець.

 


Приклад ще одного тренду, що розвивається – соціальна взаємодія. Зараз люди мають можливість дізнатися одне про одного з соціальних мереж. Скоро межі приватності остаточно зітруться.

Щоб зробити програмне забезпечення для смартфона конкурентноздатним, необхідні дві речі. По-перше, зняти про нього красиве відео. По-друге, придумати новий цікавий жест. Свій я вже придумав, і ви незабаром зможете випробувати його в одній з моїх нових програм. Щоправда, отримати патент на жест – абсолютно неможливо в Україні.

Записав Олег Мохнюк, Platfor.ma

comments powered by Disqus