Минулі події

02 липня, 19:00Зустрічі

Павло Шеремета: «Візьми і зроби!»

2 липня Креативний простір "Часопис" в рамках проекту Insiders запросив відомого освітянина та експерта із менеджменту Павла Шеремету з темою: "Стратегії інноваційного розвитку держави".

Павло щойно повернувся з Малайзії, тож поділився своїми враженнями та відчуттями, а також висловив свої думки та прогнози щодо розвитку нашої країни, а ще дав кілька порад, з чого почати свій бізнес:

«Однією з причин, чому я повернувся до України, незважаючи на достатньо успішну глобальну кар’єру, це песимістичний настрій, що тут панує. Я думаю, що такий настрій не виправданий.  Адже людина створена, щоб продовжувати творити.  А творити в такому настрої – неможливо. Погодьтеся, що люди в депресії  створюють достатньо депресивні твори.

Я завжди кажу: «Мій настрій – це моє рішення», це не є рішенням президента, прем’єр-міністра чи міністра освіти – це є моїм рішенням. Я не хочу розповідати своїм правнукам, що в мене були абсолютно чарівні, захоплюючі ідеї, але якійсь черговий прем’єр мені завадив їх впровадити. Цю сумну історію я можу розповідати дітям, хіба що на ніч, коли їм треба швидко заснути. До чого я веду: десь приблизно такий настрій  зі скептичною усмішкою мали наші студенти (), коли я вперше увійшов в зал. Хоча це – абсолютно геніальні люди з високим рівнем IQ. Вони в абсолютному скепсисі вважають, що народилися не в той час, не в тій країні та мають бажання виїхати. Але я казав, що в цій країні є маса позитивних речей.

Ви, напевно, знаєте, що хороший тренер з йоги перед тим, як почати практику каже: «Поставте цілі! Виставте намір». Я навіть і не маю що ще додати до стратегії інноваційного  розвитку. Можливо, навіть когось розчарую, бо хтось очікував, що я буду говорити про речі, яких ви не знали.  Але цю річ, ви напевно знали, бо просто треба було ціль поставити. І навіть решті людей, що скаже: «Ми поставили, а країна не поставила».  Але, якщо ви поставите саме свою ціль і решта зробить те саме - все буде добре.

Превалюючий настрій в країні йде від ліні. Просто так легше жити і казати: «Це не я, це – уряд!...». Я на це не купуюся. Тому запропонував своїм студентам триденний тур у Вінницю, тому що це місто – прорив в Україні. І треба було бачити їх зраділі обличчя. Я не кажу, що порвало всіх, але настрій змінився.

Якщо повернутись до стратегії інноваційного розвитку, варто сказати, що ринок України незаповнений і, все ж таки, відсутня конкуренція. А ще й такі ідіотичні ціни, невиправдані. І нам легше звинувачувати когось, ніж започаткувати власний бізнес. Страх щось започаткувати, мені здається, є саме всередині нас. І дуже важливо його подолати. Якщо правильно визначити свою мрію та поставити за мету – досягнення її – то здійснення абсолютно реальне.

Я даю вам інструмент: Висока цінність, низькі затрати. Продумайте, як ви можете запропонувати та впровадити в своїй галузі даний інструмент. Деякі компанії не витрачають на рекламу та маркетинг жодної копійки взагалі, але мають великий попит та певні позитивні результати.

 

Підсумок:

1. Візьми і зроби!

2. «Висока цінність, низькі затрати» включає в себе чотири дії: усунути, зменшити, збільшити, створити. Прекрасний приклад, прекрасна ідея – «Часопис»!

3. Остання ідея – зфокосуватись, тобто не розмиватись, не розходитись по надто багатьох параметрах. Виберіть 2-3 речі, ваші параметри, ваші пропозиції (ми всі є менеджерами компанії, яка називається «Я», і я сподіваюся, ми всі даємо якійсь продукт, в нас є клієнт, і мені хотілося б, щоб це була саме глобальна пропозиція, саме глобальний клієнт тощо. Навіть, якщо, ви не керуєте підприємством, організацією, командою, ви керуєте собою, ви даєте пропозицію. Подумайте, щоб ваша пропозиція була саме високо ціннісна, низько затратна для вас та дійте!

02 липня 2013 Павло Шеремета: "Стратегії інноваціонного розвитку держави"

Креативний простір "Часопис" в рамках проекту Insiders запросив відомого освітянина та експерта із менеджменту Павла Шеремету з темою: "Стратегії інноваційного розвитку держави".

comments powered by Disqus