Минулі події

27 травня, 19:00Майстер-класи

Майстер-клас Річарда Берклі: "Voice of Leadership"

Під час майстер-класу, організованого Partnerships Academy спільно з креативним простором "Часопис", Річард Берклі – відомий диктор та викладач академій драматичного мистецтва – розповів, як зробити свої доповіді кращими і позбавитись стресу, що призводить до втрати «свого голосу».

Дикція здатна повністю змінити нашу особистість та сприйняття нас оточуючими. Проте більшість із нас не використовує свій власний голос, і причинами цього, зокрема, є:

- Сучасний спосіб життя. Незручні офісні меблі, навантаження на роботі, страх не виправдати чиїсь сподівання і т.д. — все це негативно впливає на стан здоров’я, підвищує рівень стресу. Через це робота для багатьох людей не є нормальним середовищем. Стрес поступово «краде» наше вміння дихати правильно. А оскільки наш голос контролюється саме диханням, ми поступово втрачаємо контроль над ним.

- Наслідування. Ми часто спілкуємось, копіюючи інших людей – так само, як діти вчаться ходити, копіюючи своїх батьків. Але, якщо оригінал неправильний, то копія не стане кращою.

- Використання слів без значень. Слова повинні мати забарвлення. І завданням кожного спікера є надання словам кольорів.

Як же можна виправити ситуацію і повернути собі вміння правильно розмовляти? По-перше, варто тренувати вміння правильно дихати. Для цього можна використовувати просту вправу: легко затиснувши пальцем одну ніздрю, зробіть рівномірний вдих і порахуйте до 10. Далі зробіть плавний видих через іншу ніздрю, знову рахуючи до 10. А наступним кроком уявіть, що повітря надходить до вашого організму десь із низу живота. Якщо ви виконували вправу вірно, то ваші думки мали сконцентруватись на самому процесі дихання, а не на інших задачах. Така вправа допомагає сконцентрувати свою увагу, розслабитись і повернутись у «зараз» - а значить, і зменшити вплив стресу.

По-друге, завжди надавайте словам значення, коли говорите. Якщо ви проводите багато презентацій, вам має бути знайоме відчуття дежавю: ви, як актор, щоразу повторюєте одне й те ж, і вже навіть не замислюєтесь над значеннями слів. Проте, володіючи голосом, навіть завчену і повторювану багато разів презентацію можна перетворити в щиру та захоплюючу. Зробити це можна, «граючись» із інтонаціями, тональністю, гучністю та емоціями. Ось декілька практичних прийомів, якими можна користуватись:

1. Визначте ключові слова в реченні – ті, що допомагають донести до слухачів головну думку повідомлення.

2. Вимовляючи певні слова, уявляйте картинку, яка за ними стоїть. Це впливає на те, як слово прозвучить. Скажімо, коли ви кажете «небо», то можете уявити, яке воно нескінченне, блакитне, далеке.

3. Робіть паузи — вони привертають увагу слухачів. Якщо ви старанно готуєтесь перед презентацією, втрачається відчуття спонтанності, а натомість промова стає монотонною. В такому випадку допоможе пауза, зроблена перед складним словом. А щоб вона не здавалась штучною, спробуйте подумки уявити слово, перед яким робите паузу, та підібрати до нього синоніми. Тоді для слухачів це виглядатиме так, ніби ви намагаєтесь  знайти потрібне слово.

4. «Грайтесь» з довжиною слів. Але при цьому пам‘ятайте: чим довшим ви робите слово, вимовляючи його, тим більше місця (і «ваги») воно займає в реченні. Тому це варто робити тільки для тих слів, що є ключовими та варті особливої уваги слухачів.

Дякуємо інтелектуальному партнеру Innovations.com.ua

comments powered by Disqus