Минулі події

27 березня, 19:00Лекції

Лекція Дмитра Малакова "Київ архітектора Городецького"

27 березня у Креативному просторі "Часопис" Дмитро Малаков розповів про Таємниці Києва Городецького. Надзвичайна ситуація, що й досі панує в місті, знову далася взнаки: через «корки» лектор зміг прибути на місце зустрічі на 60 хв. пізніше, ніж було заплановано.

Утім, на тих терплячих слухачів, які все ж дочекалися києвознавця Дмитра Малакова, чекала пізнавальна лекція про особливості споруд одного з найцікавіших будівничих Києва, поляка за походженням, Владислава Городецького.

«Усе містичне у природі, що стосується людей видатних, невипадкове, це так і має бути, — завважив наприпочатку лекції Дмитро Малаков. — Я не передрікаю, що далі буде, але все можливе….»

З-поміж іншого, лектор відкрив «таємницю» похмурості величних київських будівель – Міського музею та Будинку з химерами: виявляється, первісно їхній колір не був таким темно-сірим, як ми його бачимо нині. У проекті Городецького обидві споруди мали радісне піщане забарвлення, а власний будинок архітектора на вулиці Банковій навіть містив елементи зеленого кольору (попри всю «химерність» вдачі будівничого, його будівлі викликали радість і піднесення, а не побожний страх). Унаслідок невдалої і навіть шкідливої реконструкції Будинок із химерами не лише втратив свої унікальні технічні новації (ліфт і ходи, ексклюзивне мистецьке оздоблення інтер’єру тощо), але й зовнішні ознаки, що привертали увагу й свідчили про авторство Городецького; одна з таких ознак – латинська літера «Н» на Будинку з химерами, перша літера у прізвищі архітектора.

«Під час реставрації, коли знищували перемичку в літері «Н», я був присутній на потрійних похоронах: по-перше, було поховано принцип реставрації як такої, по-друге, добру пам'ять про Городецького й те, що Будинок із химерами – його власність і найкраще його творіння», — розповів Малаков.

Нагадаємо, що наприкінці травня цього року сповниться 150 років від дня народження Владислава Городецького, видатного будівничого, який на зламі ХІХ-ХХ ст. кардинально змінив обличчя столиці України.

26 березня 2013 Лекція Дмитра Малакова "Київ архітектора Городецького"

«Словесна екскурсія» Києвом Владислава Городецького – архітектора, який на зламі ХІХ-ХХ ст. кардинально змінив обличчя нинішньої столиці України

comments powered by Disqus