Минулі події

03 грудня, 19:00Зустрічі

Відкрита зустріч: Жанна Кадирова

Жанна Кадирова - молода та прогресивна художниця. Її роботи відомі не тільки в Україні, а й за кордоном - вона неодноразово виставлялася в різних арт-центрах Варшави, Відня, Москви та інших містах. У Києві найчастіше її роботи можна побачити в Пінчук Арт Центрі та в Мистецькому Арсеналі. Також Жанна є учасницею арт-гурту РЕП та перфоманс-бенду "Penoplast".

Зустріч сама Жанна побудувала у форматі живої бесіди з гостями. 

"Мій батько був художником-оформлювачем. В радянські часи він мав багато замовлень зробити якусь чеканку, розписи, портрети Леніна і так далі. В принципі можна сказати, що я постійно з цим росла, я бачила цю художню "кухню", - говорить Жанна Кадирова. - "Коли я випустилась зі школи, то я півтора роки не займалася жодним мистецтвом. Потім поступово прийшла до книжкової графіки, тому що це приносило хоч якісь кошти".

Одного разу на Сінному ринку Жанна купила фломастери. Саме з цього почалася колекція "Фломореалізм", яка вже за три роки налічувала більше 200 малюнків. Більшість робіт були подаровані друзям. Таких малюнків було щонайменше 200 штук. Усі вони робилися з натури. 

"Є один проект зі старих, за який мені дійсно не соромно. Це "Дошка пошани". На світлина зображені типові радянські робітники. В усі образи втілювалася я сама", - розповіла Жанна. На усіх фотографіях герої суворі і дуже серйозні.

Жанна Кадирова приймала участь і в гурті "Penoplast", який був організований в 2003 році. Коли вони виступали, то наряджалися у костюми з пінопласту. Цікава ситуація була на виступі в університеті Драгоманова. Учасники "Penoplast" зняли зі стіни великий портрет Михайла Драгоманова і поставили його в середині зали на сидіння. Так і виступали перед ним.

Один з нових проектів Кадирової - "Натовп". Це 50 колажів зроблених з газет різних країн. Для виготовлення одного такого "експонату" треба було два примірника газети. З неї вирізалися усі портрети і компонувалися в колаж. Робота нелегка, тому що треба правильно усе скомпонувати. На таку роботу йде більше часу, ніж це здається на перший погляд .

 Наприкінці зустрічі Жанна пообіцяла знову зустрітися з нашими гостями навесні.

comments powered by Disqus