Минулі події

03 лютого, 19:00Зустрічі

Відкрита зустріч з авторкою проекту «12 місяців. Рік смислу» Поліною Башкіною

Третього лютого креативний простір «Часопис» відвідала Поліна Башкіна - авторка проекту «12 місяців. Рік смислу», у минулому успішний маркетолог та PR-фахівець, а зараз письменниця-початківець та молода мама. У форматі відкритої зустрічі Поліна поділилась із гостями своїм незвичайним досвідом.

Отже, що змусило її так кардинально змінити життя, а також про щастя та стреси, про роботу та задоволення, про сьогодні та завтра, про зміни та страх змін – про все це, а також про нову книгу, яку вона почала писати одночасно зі стартом проекту «12 місяців» і де вона розповідає, як змінилося її життя, можна було почути від самої гості 3 лютого в стінах креативного простору «Часопис».

Чому так важливо займатись тим, що дійсно подобається? Чому люди працюють роками на одному місці та нічого не змінюють навкруги себе, при цьому постійно відчуваючи внутрішній дискомфорт? Невже потрібно радикально змінити своє життя та оточення, щоб зрозуміти, що до цього повороту діяльність була позбавлена глибокого смислу? Всі хочуть змін, але ніхто не хоче змінюватися, тому що невідомість лякає, породжує острах та сумніви.

Чи приносять щастя гроші, зароблені працею, що не приносить задоволення, чи впливають гроші на щастя? Поліні знадобився умовний, а не календарний рік, щоб зрозуміти, перш за все, смисл власного призначення та розказати про це іншим: через інтернет та у власній книзі, яку вона тільки-но закінчила та скоро презентує.

12 місяців, 12 частин книги, 12 різних життєвих історій: неприхованих, правдивих, трагічних, а деколи й радісних.

Хоспис, Цирк-шапіто, місяць роботи волонтером в музеї Івана Гончара, допомога тваринам із зоозахисниками, життя біля кримських телескопів під відкритим небом та на базі гірських рятувальників, заняття дизайном інтер`єру, допомога у будинку психічнохворих, організація інформаційної кампанії з енергозбереження, заняття рельєфною пластикою на шкірі разом із майстром, молекулярна біологія та генетика і на сам кінець монастир… За ці короткі та одночасно довгі 12 місяців Поліна спробувала 12 перевтілень себе, пізнала 12 різних мікросистем життя людей, спробувала зрозуміти, чому герої різних професій у середині шляху різко змінили свою долю і як віднайшли місію.

«Чи наважилась би я на подібне?» - весь час питала я себе, адже іноді люди створюють навкруги ідеально стабільну непорушну систему, яка практично безперебійно функціонує, але чи щасливі вони при цьому, чи все їх влаштовує, чи відчувають вони внутрішній комфорт та задоволення? Поліна зрозуміла, що її попередні роботи за великим рахунком не були корисними для людей та людства. Вона радіє, що, коли зрозуміла це, було ще не запізно все змінити. Поринаючи в мікросистеми життя героїв цієї історії, деколи Поліна не могла стримати сльози від жалю та болю, а інколи було весело та дотепно, проте, розуміння того, що вона в цих історіях лише гостя, а для оточуючих людей це і є їх справжнє життя, не полишало жодної миті.

Скільки життів ти можеш прожити, скільки країн побачити за своє життя, скільки друзів знайти? Життя насправді коротше, ніж здається, цукор солодший, а люди жорсткіші. Не шукайте смислу життя – створюйте власний смисл, не йдіть чиїмось шляхом, будуйте власну філософію. Звільняйте власний простір від різного мотлоху та наповнюйте дійсно корисними заняттями, адже коли звільняєш місце, можливості знаходять тебе самі!

Повторна зустріч для усіх бажаючих відбудеться 26 лютого, придбати квиток необхідно заздалегідь за посиланням.

Матеріал підготувала Янна Рокало

comments powered by Disqus