Минулі події

21 грудня, 19:00Зустрічі

“Відверто про бізнес. Досвід перших”. Надія Васильєва, генеральний директор «Майкрософт Україна», про основні технологічні тренди.

21 грудня 2015 року до креативного простору «Часопис» завітала генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Надія Васильєва.

Надія – справжній професіонал, який натхненно ставиться до своєї роботи. Вона вміє надихати та мотивувати інших, лаконічно підсумовуючи, що з будь-якої ситуації є вихід та будь-яка ціль досяжна - для цього достатньо лише сформулювати покрокову стратегію.

Гості заходу мали змогу дізнатися уявлення Надії про працівника майбутнього, про тенденції в сфері big data, соціальний маркетинг від Microsoft, нову продукцію IT-гіганта та багато іншого, а також задати власні запитання спікеру після заходу.

Про працівника майбутнього

«Як ви собі уявляєте працівника майбутнього?», - розпочала власний виступ Надія. Працівник майбутнього працює в будь-який зручний для нього час, активно використовує різні пристрої та технології для спільної роботи, ділиться інформацією, постійно навчається, розвивається професійно та, що найбільш важливо, він спроможний стати лідером: не покладається на корпоративне навчання та традиційні методи, тому що сам здатен їх створювати, мотивувати людей та розвивати персонал. Проте, ще дуже багато компаній України притримуються традиційних поглядів щодо персоналу, в тому числі й щодо розкладу роботи. Надія сподівається, що з часом ситуація буде покращуватися. Наприклад, компанія, в якій працює Надія, запустила соціальну активність #workout, яка стимулює працівників компанії менше працювати та більше часу проводити на свіжому повітрі, тому що працювати менше за часом не означає працювати неефективно.

Про bigdata

Крім цього, Надія поділилася з гостями останньою статистичною інформацією щодо big data – великих за об`ємами даних. Ці дані характеризуються постійним зростанням об`єму, великою швидкістю приросту, а також різноманітністю, адже з кожним роком все більша кількість компаній впроваджує інформаційні технології у власні бізнес-процеси та стає продуцентом даних. Цікаво, що більше 75% українських компаній розглядають впровадження інформаційних технологій як один з ключових аспектів успіху. Тому об`єми big data будуть зростати, а спеціалісти, що вміють керувати та обробляти big data, почнуть користуватися все більшим попитом.

Поради підприємцям

Надія зазначила, що криза не могла не позначитися на діяльності навіть великих компаній, проте саме в кризовий період ми зростаємо та розвиваємося. В кризовий період Надія радить сфокусуватися на cash flow (гроші в обігу) компанії, а не на прибутку; також зробити аналіз та сфокусуватися на діяльності компанії, що приносить найбільший дохід; зробити ставку на нові можливості, відмовитися від довгострокових стратегій на противагу короткостроковим, проте не забувати власні амбіційні ідеї: просто зафіксувати їх та повернутися через деякий час. Допомогти працювати краще конкурентів допоможе високоякісний сервіс для клієнтів, який створить додаткову цінність та підвищить рівень лояльності. Будь-якому керівникові необхідно пам`ятати, що це все є неможливим без персоналу, який повинен бути найвищою цінністю для керівника. Адже сьогодні питання обрання робочого місця вирішується працівником за лічені години. Задля утримання працівників персонал необхідно постійно мотивувати, вкладати сили та час, розробляти програми з управління талантами.

Особисті поради гостям заходу

Також Надія дала гостям заходу особисті поради, а саме: обирати сферу діяльності, де більше всього можливостей, не намагатися створити власну зону комфорту, співпрацювати з оточуючими, прагнути до партнерства та спробувати свої сили в чому бажаєте, а якщо не вийшло, то не втрачати віру в успіх. Надія підтримує отримання освіти за кордоном, але наголошує, що нам відбудовувати Україну та нам в ній жити, тому отриманий закордонний досвід необхідно застосовувати на Батьківщині.

Як встигнути все або головне питання тайм-менеджменту

Одним з останніх питань, яке цікавило гостей, було питання щодо тайм-менеджменту: як все встигнути та при цьому не впасти від утоми. Надія має відповідь і на дане питання: «Просто необхідно все запланувати: приготування вечері, спортзал, гра з дитиною, зустріч з друзями, адже інакше  цей час у вас просто заберуть».

Плануйте, мрійте, створюйте та не забувайте відпочивати, щоб життя та робота були в радість! 

Матеріал підготувала Янна Рокало.

comments powered by Disqus