Минулі події

09 листопада, 19:00Зустрічі

«Відверто про бізнес. Досвід перших». Зустріч з відомим бізнесменом та бізнес-тренером Ваче Давтяном

9 листопада о 19:00 в рамках серії зустрічей «Відверто про бізнес. Досвід перших» до креативного простору «Часопис» завітав Ваче Давтян – успішний український бізнесмен, лідер та засновник компанії «Промкабель-Електрика», бізнес-тренер.

В 1993 році з 180 доларами в кишені переїхав з Вірменії в Україну з дружиною та маленькою дочкою. Заснував компанію Промкабель-Електрика. Заснував свій бізнес. Разом з командою вивів дві компанії у трійку лідерів свого ринку. Зараз в компанії працює 85 людей, а річний оборот складає більше 100 млн. грн за рік. Три ключові ролі Ваче в компаніях – стратег, наставник/тренер та хранитель щастя. Адже щасливі працівники приносять щастя клієнтам, які дякують компанії в формі прибутку.

Ми хочемо поділитись з вами основними думками Ваче щодо бізнесу та професійного розвитку, якими він охоче ділився з гостями зустрічі.

 1. Україна повинна стати успішною країною щасливих людей.
 2. В Україні зараз превалюють цінності виживання, а саме: порушувати закони – це нормально, від мене нічого не залежить, красти можна. В результаті реформи затягуються і виникають величезні транзакційні витрати. Ми маємо зробити модними цінності самореалізації – відповідальність за свої слова, довіра, повага, свобода.
 3. Підприємець повинен бути далекоглядним та розуміти, як бізнес трансформується, які можливості з`являться, а які професії взагалі зникнуть. Завдяки технологічному прогресу половини професій у найближчі 15 років вже не буде.
 4. Коли створюєш бізнес, перше питання, на яке необхідно відповісти: «Яку цінність я створюю? Які потреби клієнтів задовольняю? Яку проблему клієнта я вирішую?» Адже чим більшу користь ми принесемо, тим більшим буде прибуток при правильно налагоджених процесах.
 5. Цінності – то основа, фундамент бізнесу. Якщо будинок будувати без фундаменту на піску, після другого поверху все почне руйнуватись. Основні цінності компанії Ваче: команда, клієнти, відповідальність та розвиток.
 6. У нас в компанії у керівників немає окремих кабінетів, це заважає  добре відчувати компанію і ринок.
 7. Процес продажів завжди будується на проблемі, що виникає у клієнта. Проблема – це зворотня сторона потреби.
 8. Важливо знати та розуміти «свого» клієнта, адже лояльність клієнта напрацьовується роками.
 9. 90-95% проблем всередині компанії виникає через неправильну комунікацію.
 10. Якщо двоє людей відповідальні, значить невідповідальний ніхто.
 11. Шлях до успіху – це марафон, який складається з серії спринтів. Ви робите ривок і відновлюєте енергію!
 12. Важливо, щоб всі люди в компанії мали можливість самореалізуватися. В цьому вам допоможе управління в стилі коучинг, яке дозволяє не давати вказівки, а задавати правильні запитання, щоб люди самі знаходили рішення. А також давати право на помилку, яке дозволяє розвиватись.
 13. Робота лише у зоні комфорту – це завжди деградація.
 14. Поради від Ваче гостям заходу: займайтесь улюбленою справою, культивуйте щастя та накачуйте силу волі.

Такими були життєві та професійні поради спікера цього разу.

Чекаємо Вас на наступних заходах від креативного простору «Часопис»!

Матеріал підготувала Янна Рокало.

comments powered by Disqus