Минулі події

23 вересня, 19:00Майстер-класи

Майстер-клас Рагнара Сііла. Синергія бізнесу та творчості. Roadmap для креативних підприємців.

23 вересня до "Часопису" з лекцією «Синергія бізнесу та творчості. Roadmap для креативних підприємців» завітав Рагнар Сііл – естонський фахівець з креативної економіки, виконавчий директор та керуючий партнер компанії «Creativity Lab» (Таллінн, Естонія). Він також виступає експертом для грузинського Міністерства культури та збереження культурної спадщини в рамках культурної програми Східного Партнерства. Крім цього, Рагнар - директор громадської академії ораторського мистецтва.

Цього осіннього дня Рагнар ділився з гостями події думками та ідеями щодо бізнесу, економіки та науки, а також можливих способів їхнього поєднання.

Щодо музеїв

Деякі музеї можуть функціонувати як підприємства (тобто отримувати дохід), а деякі – ні. Музеї, в принципі, за своєю суттю не повинні бути бізнесом та функціонувати як бізнес, проте, навіть у цьому випадку, вони приносять користь економіці через інші види бізнесу. Погодьтеся, що музеї, у прямому сенсі цього слова, мають вплив на потік туристів до певної країни. В свою чергу, туристи мають десь зупинятися на час візиту до країни, повноцінно харчуватися і, звичайно ж, розважатися, що є неодмінною складовою будь-якого відпочинку. Саме тому вони бронюють апартаменти у готелі, складають список закладів харчування, які бажають відвідати, та запитують рекомендації. Саме так хороший музей інвестує у економіку країни. Не можливо не зазначити, що існує ціла купа дуже дивних, проте популярних серед відвідувачів музеїв, таких як Музей розлучень (Загреб, Хорватія) або Музей невинності (Стамбул, Туреччина). Все, чим можуть пишатися ці музеї, це добре реалізований задум. Ба, більше, музеї подібного плану можна спроектувати та запустити у будь-якому великому місті. Основне, що необхідно усвідомити: найважливіша річ – це задум, як ти його реалізуєш та як сприймає його громадськість.

Щодо креативної економіки

Креативна економіка – це вид економіки, де застосування креативних рішень використовується задля розв’язку проблеми, що випадково виникла у економіці. Подібна генерація креативних та нестандартних рішень досягається шляхом короткострокової кооперації спеціалістів, що є представниками різних галузей знань.

Щодо такого поняття як креативність

Мистецтво та культура тісно пов’язані з таким явищем як креативність. Багато хто вважає себе креативним, проте, за думкою пана Рагнара, людині необхідно бути талановитою, технологічно обізнаною та вести себе толерантно - у цьому разі її можна вважати креативною. Креативність – це беззаперечне джерело доданої вартості, це характеристика, яка робить речі унікальними й не подібними один одному. Таким чином, креативний бізнес може бути творцем бізнесу іншого походження й нових робочих місць разом з тим.

Щодо інфраструктури

Немає сенсу засновувати будь-який бізнес, якщо робітникам нікуди піти після роботи та відсутня елементарна інфраструктура. Без відповідної інфраструктури у вас немає шансів залучити талановитих працівників до роботи на вашому підприємстві та вмовити їхні сімї переїхати.

Щодо комунікаційних процесів у команді

Комунікація – це одна з найважливіших та найбільш недооцінених речей у компаніях. Недостатня або неефективна комунікація членів однієї робочої групи – це початок зародження купи проблем для компанії.

Щодо продажу власної ідеї у разі її успішності

Якщо ви бажаєте заробити грошей та спробувати себе у іншому бізнесі, звичайно ж продавайте власну ідею. Проте, якщо в дану ідею ви вклали усі свої сили, наснагу та натхнення, що, безумовно, важливіше за гроші, продовжуйте розвивати її.

Порада українцям щодо розвитку економіки власної країни

«Все залежить від вас самих. Немає ніякої чарівної пігулки чи універсального рецепту успіху. Ви маєте усі необхідні інгредієнти, які дозволять економіці вашої країни почати розвиватися стрімко та успішно. Єдине, що необхідно, це приготувати ці інгредієнти правильним способом», - зазначає пан Рагнар.

Матеріал підготувала Янна Рокало.

comments powered by Disqus