Минулі події

10 серпня, 19:00Зустрічі

Чи залишається улюблена справа улюбленим захопленням, якщо стає роботою. Понеділок починається в суботу №2

Друга зустріч-антилекція серії «Понеділок починається в суботу» відбулась 10 серпня у камерній атмосфері камінної зали креативного простору «Часопис». Гості вечора не соромилися задавати питання спікерам заходу: Дімі Fly, творцю та засновнику Flymusic та Тарасу Воробцю, який поєднує діяльність фотографа, перукаря, кліпмейкера, мотогонщика. Модератором заходу вже традиційно був Дмитро Груздков, керуючий партнер The Partners. Цього разу подія проходила у форматі невимушеної бесіди, яка тривала більше 3-х (!) годин, протягом яких спікери не втомлювалися ділитися з гостями інформацією про секрети власної професії, життєві цінності, про вміння правильно розставити пріоритети, про делегування та довіру, про підприємництво та бізнес.

Дмитро та Тарас мають дуже різні професійні біографії, проте кожен з них впевнений, що, якщо ти займаєшся улюбленою справою та робиш це добре, одного дня в тебе з’являться твої постійні клієнти і твій бізнес почне стрімко розвиватися. Цю тезу вони підтверджують прикладами з власного професійного життя: свого часу Діма закінчив загальноосвітню школу, вступив до університету за спеціальністю «Інженер авіаційної сфери», після випуску з якого поїхав працювати за професією до Англії. Перед цим він розпродав усе своє обладнання та творчий матеріал, щоб мати змогу заплатити за навчання.

Після повернення з Лондона перед Дмитром постав нелегкий вибір: стабільна робота стажера за мінімальну заробітню плату чи 3-4-місячна заробітня плата за 1 ніч роботи діджеєм, але без гарантії стабільного заробітку. Дмитро вибрав і те, і інше, оскільки не було розуміння того, що ж може бути «завтра». Крім цього, скориставшись новими знайомствами в Лондоні, він отримав доступ до унікального музичного матеріалу, який на той час було важко знайти в Києві. Тому він почав привозити до Києва музичні платівки з найсучаснішою музикою та розповсюджувати їх серед друзів-діджеїв. Здавалося б, що життя вдалося, але це був тільки початок його кар’єри у музичній сфері. Через деякий час в Діми вже були клієнти (окрім друзів), які постійно замовляли платівки. Коли кількість платівок досягла позначки 500-600 на місяць, Діма зрозумів, що, фактично, з цього можна розвинути повноцінний бізнес.

Зацікавленість у діджеїнгу, виражена у величезній на той час кількості бажаючих освоїти цю професію, призвела до відкриття власної діджей-школи, яка дозволила Дмитру реалізувати себе як діджея, як комерсанта, що надає аудіотехніку в оренду, та як розповсюджувача платівок з якісним музичним матеріалом. Фактично, відкрити школу подібного формату Дімі допомогли знайомі та друзі. А тому, щодо питання побудови власного кола знайомств, Діма має схожу думку з Віталієм Кедиком – спікером першої зустрічі-антилекції: «Не бійтеся спілкуватися, писати листи, дзвонити та знайомитися з людьми. Стукайте в усі двері й вам відчинять». Отже в процесі вирішення питання організації продажу найактуальніших платівок, Дімі прийшла ідея стати офіційним дистриб’ютором європейських музичних лейблів в Україні. Виявилось, що до цього ніхто не намагався займатись подібним, але чому б не спробувати?

Тараса Воробця можна сміливо назвати майстром на всі руки, адже він поєднує у собі перукаря, мотогонщика, фотографа і займається усім цим на професійному рівні. На питання «Як тобі вдається стільки усього робити» Тарас резонно відповідає: «Мені ніколи не буває нудно, тому що в мене завжди є робота. Навіть три. Це надає різномаїття». А починалося все однаково: із зацікавленості, з питання «як це робиться». А вже згодом, в процесі практики, Тарас почав ставити перед собою складні професійні завдання та виконувати їх. Таким чином, досить неочікувано, захоплення почало приносити заробіток. Це сталося тому, що він робив тільки те, що йому подобалося: власну перукарню відкрив у гаражі й суто для друзів, перші фото робив просто так й безкоштовно. Поступово в нього з’явилася власна база клієнтів, він почав працювати барбером (барбер – чоловічий перукар), серед замовників фото з’явилася компанія "Mamamusic" та група "Nikita". Поступово бізнес почав приносити дохід. Але Тарас простіше ставиться до власної справи, а себе вважає не бізнесменом, а підприємцем-творцем.

Щодо ставлення до особистого життя, часу для відпочинку й для себе спікери були одностайні: відпочивати та відновлюватися треба обов’язково, адже якщо цього не робити, то настане час, коли ти просто не зможеш вийти на роботу.

І наостанок 7 рекомендацій щодо ведення власної справи від спікерів цієї зустрічі:

  1. Потрібно розуміти, які матеріальні цінності необхідно вкласти, щоб стати професіоналом.

  2. Необхідно пам’ятати, що ідей для бізнесу безліч, просто треба знайти «свою».

  3. «Маленькі речі» роблять твій бізнес ексклюзивним та підвищують його конкурентоспроможність.

  4. Гроші не повинні бути самоціллю, коли ти тільки починаєш.

  5. Для побудови успішної компанії потрібна структура та колектив, якому довірятимеш, на який зможеш покластися.

  6. Успіх нерідко приходить неочікувано, коли ти просто займаєшся тим, що тобі подобається.

  7. Завжди необхідно бути у пошуку можливостей, які нададуть тобі змогу робити те, що подобається. Тому розвивайтесь горизонтально – це хороше підґрунтя для росту задоволення й доходу.

    Матеріал допомогла підготувати Янна Рокало.

comments powered by Disqus