Минулі події

20 липня, 19:00Зустрічі

На шляху до власної справи. Антилекція “Понеділок починається в суботу”

Понеділок починається в суботу. Так, так, усе вірно, й саме таку назву мала подія, яка в понеділок, 20 липня, відбулась у креативному просторі «Часопис». Чому понеділок починається в суботу, як почати свою власну справу, де взяти на неї кошти та як підбирати собі бізнес-партнерів, як поєднати це все з особистим життям – у цей вечір було багато питань до спікерів і отримано багато цікавих та мотивуючих відповідей, але, щоб отримати їх, гостям цієї нестандартної події-антилекції, повної практичних порад, необхідно було чимдуж бігти через раптову зливу, яка почалася рівно о 19.00, так само, як і антилекція, а тому повезло тим, хто прийшов вчасно.

“Понеділок починається в суботу” – це три історії, три погляди й три правди про життя та бізнес від трьох непересічних українців: Наді Перевізник – засновниці нового, але вже досить популярного місця  для атмосферного відпочинку серед киян – PR Bar, Віталія Кедика – засновника та CEO Wishround, Миколи Степанця – столяра. Такий строкатий та незвичний підбір спікерів заходу дозволив охопити чимало тематик, адже спікерам необхідно було чесно відповісти на 7 обов’язкових питань, які ставив їм модератор заходу Дмитро Груздков, керуючий партнер The Partners. Проте, цих питань було замало, й активна аудиторія задавала додаткові та до останнього не відпускала спікерів, тому захід закінчився близько 22.00.

Тож чим був цікавий кожен із запрошених спікерів, чим вразив та чим поділився?

Надя Перевізник, у минулому –  директор з PR мережі ресторанів Діми Борисова, а тепер засновниця та співвласниця закладу, якому ще тільки 1,5 місяці – PR Bar, розвінчала такий відомий міф про те, що люди, які починають власну справу, практично не відпочивають. На думку Наді, це є неправда та взагалі повна безглуздість, тому що відпочивати не просто необхідно, відпочивати треба обов’язково. Не закладати час на відпочинок та рекреацію, особливо для людей творчих, це просто шлях у нікуди. Крім того, Надя радить завжди намагатися працювати не просто з професіоналами своєї справи, а з зірками, а також вважає, що жодна криза не є перешкодою для початку свого маленького бізнесу, адже ідея відкрити PR-Bar прийшла до Наді, коли «долар був по 38».

 «До власної справи треба дозріти та набратися розуму, спробувати керувати собою, потім – невеличкою групою, а вже потім спробувати себе у власній справі, якщо у попередніх варіантах все вдавалось», - переконана вона.

«Мудрість, людяність та зрілість – такою має бути квінтесенція українського бізнесу», – вважає Надя. Велика прихильниця планування та тайм-менеджменту, вона планує абсолютно все й навіть хаос, тому що найцінніший ресурс сьогодні – це час, а особливо час, присвячений собі та саморозвитку. З тих самих міркувань тайм-менеджменту Надя не розуміє планерок, які проводяться кожного понеділка у компаніях й на які витрачається чи не півдня. Її понеділок починається у суботу, адже саме по суботах Надя вже давно має за традицію планування свого наступного тижня.

Наступний спікер антилекції – Віталій Кедик, засновник та CEO стартапу Wishround, який пішов з однієї з найбільших у СНД компаній з розробки CRM систем Terrasoft на піку свого розвитку, втративши стабільний дохід та спокій заради власної справи. Якось йому та його колезі спало на думку заснувати власний інтернет-стартап, який дозволяв би купувати подарунки гуртом. Сьогодні Wishround є доволі успішним на українському ринку й має вкладення від інвестора, завдячуючи активності Віталія та його партнера, їх цілеспрямованості та … мережі LinkedIn :) Віталій упевнений, що сьогодні, у еру цифрових технологій, можна знайти тих, хто тебе зрозуміє, підтримає та розділить твої цінності.

Віталій вдячний компанії, з якої пішов, за досвід, що там отримав, адже «не має сенсу чимось займатись, якщо в тебе немає експертних знань у цій сфері. Даний експертний досвід треба напрацювати, тому немає нічого поганого у праці “на тьотю чи дядю”» – переконаний він. Віталій, так само як і Надя, вважає, що час для відпочинку конче необхідний, тому він розділяє свій час на робочий та сімейний, влаштовуючи раз на тиждень родинний день.

Історія третього спікера заходу, Миколи Степанця, цікава тим, що він вже двічі пройшов шлях від хобі до власної справи. Він навчався за напрямком “ресторанний бізнес” зрозумів у процесі, що це ‘не його’ й став фотографом, бо любив фотографувати. Згодом він почав працювати у громадській організації, й доки не настав момент, коли він чітко усвідомив, що треба щось змінювати у своєму житті. І ось Микола не пішов у відпустку…Тоді він вирішив зробити собі меблі, а весь процес виробництва поступово викладав у соціальні мережі. Так він і отримав своє перше замовлення. Далі – більше замовлень й більша популярність, адже він єдиний, у кого ім’я у Facebook починається зі слова «Столяр»J Микола наголошує, що не можна недооцінювати вплив соціальних мереж. Відповідаючи на каверзне питання одного з гостів, яким же буде його наступне хобі та, відповідно, власна справа, Микола відповідає, що, скоріш за все, саме столярство – це його остаточне професійне призначення адже цією справою займались два покоління його сім’ї, у нього є хист та жага до цієї справи. На відміну від двох попередніх спікерів, які вирішили круто змінити своє професійне життя у період піку, Микола став на шлях власної справи у період професійної кризи.

Секрет успіху Миколи Степанця простий: треба любити те, що робиш, та віддаватися цьому на повну, більше брати від відчуттів та намагатися бачити нове у старих речах. Саме тоді це буде твій останній день на роботі, адже вона стане твоїм повноцінним та оплачуваним хобі.

Матеріал допомогла підготувати Янна Рокало.

comments powered by Disqus