Минулі події

25 лютого, 19:00Лекції

Співзасновник компанії "Нова Пошта" Володимир Поперешнюк: “Розвиток бізнесу в умовах кризи”

“Криза постійно нас супроводжувала”, - такими словами почав свій виступ співзасновник компанії Нова Пошта Володимир Поперешнюк.

Під час лекції на тему: “Розвиток бізнесу в умовах кризи” він розповів про ро те, як вдалося уникнути рекету з боку людей екс-президента та створити працюючу як годинник мережу доставки в умовах нестабільної економічної ситуації. Також Володимир поділився своїми лайфхаками ведення бізнесу та відношенням до підприємництва та грошей.

1) Великі цілі
Потрібно мати БАЦ (“Большая Амбициозная Цель”) та будувати бізнес з перспективою більше 100 років. Саме такою ціллю у далекому 2001 році стала побудова найякіснішої служби доставки посилок по всій Україні. Тепер у засновників “Нової пошти” мета – стати лідером у Східній Європі, а згодом й у світі, адже глобальні конкуренти значно програють їм у сервісі, тож плани стосовно розширення їх компанії справді захоплюють.

2) Сміливість
Відкриття власної справи – це завжди ризик, але варто зберігати спокій, відкинути страхи і наполегливо працювати. “Нова Пошта” вийшла на новий рівень розвитку у 2008 році. Саме тоді, коли була криза, і більшість підприємств закривались - власники “Нової Пошти” вирішили ризикнути та змінити бізнес-модель… і стали переможцями. Досягнувши однієї висоти - йди підкорювати іншу. Адже тобі завжди хтось наступатиме на п’яти. Це стало ключовим меседжем другої тези Володимира, котра зарядила мотивацією всіх присутніх.

3) Постійне вдосконалення
Кращий персонал, кращі технології, кращий сервіс - саме завдяки цьому «Нова пошта» є лідером на ринку. “Криза - це як бігова доріжка. Ти втомлюєшся, дуже тяжко, в очах темнішає, але сходиш з доріжки сильнішим та гарнішим”.
Найбільші зміни в компанії відбувались, коли Володимир особисто користувався послугами своєї компанії. Також важливо, прибрати зайві вимоги та спрощувати процес використання вашими послугами, а в персоналу постійно має бути посмішка на обличчі.

4) Відношення до конкуренції
Конкурент – твоя друга голова, використовуй її на повну, вивчай його слабкі сторони, копіюй сильні. Потрібно розуміти чому одні клієнти купують в тебе, а інші в конкурента. Вибери свій еталон – лідера на світовому ринку та копіюй його на свій лад. Щоб бути підприємцем - не обов’язково постійно бути новатором. Просто знайди ідею та здійсни її краще за інших.

5) Навчання та розвиток
Володимир виділив 4 основні шляхи отримання нових знань в бізнесі:
• МВА - дуже цінний інструмент, котрий дозволяє структурувати та масштабувати свій бізнес.
• Курси, конференції, виставки дають можливість дізнатись досвід професіоналів
• Спілкування з людьми, прочитання книг, перегляд фільмів.
Що варто вчити в першу чергу власнику компанії? - Маркетинг та продажі, управління персоналом, операційний менеджмент та фінанси. Процес навчання повинен відбуватись у такому порядку: практика - теорія - практика. Інвестуйте у навчання персоналу! В “Нової Пошти” для цього створений цілий корпоративний університет, в якому навчають менеджерів середньої ланки. Важливою частиною команди «Нової пошти» є франчайзі, саме вони в маленьких містах забезпечують прибутковість відділень.

6) Фокус на основній діяльності
Володимир зазначив, що вони з партнером - люди монобізнесу, тож спроби займатись іншим видом діяльності не дали очікуваного результату. Тому вони розвиваються виключно в межах своїх компетенцій – географічна експансія та фінансові послуги в існуючих відділеннях. А використоння аутсорсингу не лише допомагає сконцентруватися, уникнути додаткових витрат, а й мінімізувати ризики у разі кризи. З 2000 машин “Новій Пошті” належать не більше десяти.

Про відношення до бізнесу, багатства та український менталітет:

“Підприємець - це звичайна професія, така ж як сантехнік, наприклад”, тому, щоб досягти успіху тут також слід бути професіоналом. Чим більший бізнес, тим менше в ньому інтуїції і більше раціональності. Володимир вважає, що бізнесменами не народжуються, це процес цілеспрямованих дій на досягнення основної мети – створення прибутку. Гроші, на його думку, показник корисності людини в суспільстві. З давніх років вважали, що українці – хлібороби, їх призначення працювати з землею, а насправді в основі нашої ментальності лежить хазяйновитість. Саме ця риса має стимулювати український народ створювати та достойно заробляти. “Я хочу, щоб коли іноземець чув слово “українець”, він з повагою говорив: це дуже багаті та хазяйновиті люди”.

Про роль держави

“Податки - це зло”. Спікеру вони не подобаються як саме явище, хоч він і справно їх сплачує. Адже прозорість компанії основа її репутації. На думку Володимира, наша держава своїми діями сама сповільнює розвиток експортного потенціалу та економіки країни загалом. Відкриття кордонів створило нові можливості для бізнесу.

Хоч “Нова Пошта” розвивалась активно, її засновники старались поменше це показувати за часів правління “Сімї”, тож вони змогли уникнути тиску зі сторони колишньої влади.

Це був перший виступ Володимира перед відкритою аудиторією, який безумовно пройшов більш ніж вдало. Кожен учасник зміг зарядитись ідеями, мотивацією і натхненням від підприємця такого масштабу.

Текст опубліковано за матеріалами U-commune

comments powered by Disqus