Минулі події

16 лютого, 19:00Лекції

Ромfн Зінченко: "Про перспективу програмістів в енергетиці"

У понеділок, 16 лютого, головний інноватор в сфері енергетики Роман Зінченко у креативному просторі "Часопис" розповідав про перспективу програмістів в майбутньому у сфері енергетики.

Ділимося з Вами основними тезами з його виступу.
- Автоматика – крута річ, проте вона має свої обмеження.
- Коли ми говоримо про програмування майбутнього, мені в голову проходить Тесла. Він був першим, хто продемонстрував чудеса дистанційного управління.
- Інновації приходять із нових секторів економіки. Так, дуже багато інноваторів прийшли з інших сфер: нетелекомщики зробили Skype, неавтомобілісти зробили Uber.
- Велика можливість для програмування – зробити міста менш вразливими до катаклізмів. А початок певних катаклізмів – це відключення світла.
- У 2010 році Білл Гейтс сказав: «Наразі всі батарейки, що випущені людством не можуть зберегти і 1% всього світового енергоспоживання.»
- Всього півмільйона чайників у піковий період можуть обвалити українську енергосистему.
- Розумна мережа дозволяє взаємодіяти гаджетам в домах споживачів і енергоелементами. В піковий період електроенергія найдорожча. Якщо зменшити споживання енергії в пік, то її ціна впаде на 20-30%.
- Віртуальна електростанція – це запозичення електроенергії в одному місці і продаж її по найвищій ціні в іншому.
- Найкраща енергія – не спожита.
- Моральні заклики, фінансові стимули не діють, а от соціальний тиск є ефективним.
- Створення нових гаджетів та побудова взаємодії між ними дасть змогу програмувати будинок та збирати дані. Як наслідок ми отримаємо відповідь на такі питання: Яка зона є більш завантаженою? Чи є якісь місця, де люди взагалі не ходять? Тут все впирається в big data та бізнес-аналітику. Як результат – ефективне використання енергії.
- Тільки одна перепрошивка автомобіля Tesla Motors скоротила час розгону з 4.0 до 3.2 секунд.
- Іноді переворот ситуації на ринку відбувається набагато швидше, ніж ми очікуємо.

Дякуємо за піготовку матеріалу U-commune

Більше фото тут

comments powered by Disqus