Минулі події

18 лютого, 19:00Лекції

Terrasoft: CRM системи та хмарні сервіси

18 лютого в рамках Fireside chat гостем Дениса Довгополого була засновниця української ІТ (продуктової) компанії Катерина Костерева. Ще на початку зустрічі вона запропонувала аудиторії формат обговорення, а учасники активно підтримали цю пропозицію. Тож, у нас виявилась дуже цікава та жвава дискусія, в якій кожен виніс для себе щось корисне. Своїми висновками з цього івенту ми ділимось з вами, а основні наші асоціації з Terrasoft можете побачити на майндмепі.

Почнемо з короткої довідки, компанія Terrasoft була створена в 2002 році Катериною Костеревою та Олександром Поповим. Успіх їхнього партнерства полягає у відмінності їх характерів , саме тому кожен займався своїм напрямком і вони не конфлiктували між собою. Основною продукцією компанії, яку вони успішно продають є CRM системи та хмарні сервіси. Вимірювання та розуміння показників бізнесу є не лише продуктом Terrasoft, а й ключовим фактором їх активного розвитку. На даний момент в організації працює більше 500 людей.

За словами Катерини, компанія пережила два етапи реінкарнації. Перший відбувся ще у 2006 році, коли в Terrasoft працювало близько 100 осіб, тоді компанія змінила бізнес-модель і поширила свою діяльність на великі корпорації. Другий процес значних змін відбувається протягом останніх років, його можна спостерігати виходом Terrasoft на американський ринок, де зосереджено близько 50% світового ринку CRM систем.

Перед тим як розповісти про секрети успіху Катерини, варто знати про пройдений тернистий шлях, за її словами на кожну перемогу припадало 10 невдач. Тож, підприємцям слід пам’ятати, що результати в бізнесі на 80% залежить від їхніх зусиль та мотивації. На її думку, набагато важливіше робити правильні речі, а ніж наскільки вірно вони будуть зроблені. Хоча за якістю в Terrasoft слідкують ще з початку існування, наймаючи висококваліфікованих спеціалістів та створюючи відмінний продукт. Проте, навіть маючи суперпродукт, ключову роль відіграють продажі, саме тому близько 30% усього персоналу задіяні в маркетингу та продажах.

Важливим фактором росту Terrasoft є сфокусованість їхньої діяльності, саме тому в компанії більше 400 партнерів, які впроваджують та просувають їх продукцію. Дуже часто звучить правило, що бізнесмен повинен використовувати кожну дану йому можливість. Але, саме відхилення від заданої стратегії та недотримання визначеного фокусу може привести до витрати цiнного часу . Тож, Катерина рекомендує, фокусувати зусилля но своїй стратегiї, працювати зосереджено та проактивно i дуже прискипливо ставитись до нових можливостей.

Цікавим фактом є те, що Terrasoft не залучала інвестицій, так склалось через відсутність венчурних інвесторів у той час. Тому розвиватись їм прийшлось власними силами, проте маючи додаткові кошти справи могли б піти вдвічі швидше.

Основну слабкість персоналу Катерина бачить в небажанні виходити із зони комфорту для досягнення нових вершин. Саме тому, вона своїм прикладом, працюючи вiд 60 до 90 годин в тиждень, веде за собою команду. Катерина вважає, що її команда працює набагато більше, ніж спiвробiтники IТ компанiй в США чи Європі.

За матеріалами U-commune

Фото тут

comments powered by Disqus