Минулі події

07 лютого, 10:00Hackaton

Національний хакатон: IT-розробки для переселенців

7-8 лютого у креативному просторі «Часопис» відбувся національний хакатон –  48-годинний марафон для програмістів, де були продемонстровані проекти соціальних IT-сервісів для вирішення проблем переселенців. Було визначено проект-переможець, який отримав 45 тисяч гривень на втілення ідеї в реальність.

 Організатором хакатону став ГО SocialBoost в партнерстві з Креативним простором “Часопис”, за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), та за підтримки проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Узяти участь у хакатоні мали змогу всі бажаючі. Для цього треба було подати ідею проекту, яка вирішить проблеми переселенців, та зареєструвати проект на сайті http://vpo.socialboost.com.ua.

Переможці обирались за наступними критеріями: соціальний вплив, потенціал команди, технічне рішення.

 Перше місце, а разом з ним і призовий фонд у розмірі 45 000 грн, отримав проект Life Tag, який працюватиме за принципом запит-відповідь.

Ідея полягає у тому, щоб відповідати на запити людей, які потребують підтримки, за допомогою SMS-повідомлень або через веб-інтерфейс. Таким чином, переселенцям не обов'язково мати доступ до інтернету, який часто відсутній у зоні АТО.

«Ідея достатньо проста – швидко та без посередників зв'язати між собою людину, яка потребує допомоги, з волонтером, який може оперативно вирішити ту чи іншу проблему. Далі будемо розвивати сервіс, домовлятися з мобільними операторами, щоб реалізувати проект якнайшвидше», – каже Гліб Кошуков, лідер проекту.

Команда Life Tag складається з чотирьох учасників, які є студентами факультету інформатики НаУКМА: це два програмісти, дизайнер та маркетолог.

 

Запуск робочої версії проекту очікується в середині березня.

Друге місце посів проект «Давай до нас!» – це сервіс, на якому власники вільного житла зможуть знайти серед осіб, які вимушені виїхати із зони АТО, людей зі спільними інтересами, і запросити їх до себе.

«Не завжди переселенці та ті, хто дає їм притулок, здатні розділити побут, через що рано чи пізно виникають конфлікти. Тож ми створили сервіс, який допоможе цю проблему вирішити. Ідея в тому, що на нашій платформі переселенці заздалегідь познайомляться з тими, хто може надати тимчасове житло. Також, ми хочемо на етапі знайомства off-лайн залучати представників громадських організацій, які б надавали консультацію і контролювали укладання договору між людьми, які знайшли один одного на нашому сайті», – каже Євген Урсалов, ідеолог проекту.

 Третє місце зайняв проект Help Ukraine – інтерактивний тест «на всі випадки життя», тема якого «Як поводитися в надзвичайних ситуаціях».

Користувачеві будуть запропоновані варіанти ситуацій:

  • терористична загроза;
  • атаки бомбові;
  • хімічна загроза;
  • вибух на підприємстві тощо.

 Користувач зможе подивитися, де на території України можуть трапитися такі загрози, а також, навчитися поводитися у кризовій ситуації.

 «У мобільній версії нашого сервісу є кнопка SOS, завдяки якій людина може надіслати SMS з проханням допомоги. Це надзвичайно важливо, зокрема, для людей, які живуть у зоні АТО, а також у прифронтовій зоні», – каже Кирило Семенов, автор проекту Help Ukraine.

 Засновник SocialBoost Денис Гурський зазначив, що консультуватиме переможців з питань раціонального використання коштів. Окрім того, переможці можуть розраховувати на допомогу держави в особі ДСНС. Адже, напередодні хакатону, із ДСНС був підписаний документ, який передбачає активну участь держави у втіленні проектів-переможців.

 Іван Лагода, прес-секретар ДСНС, повідомив: «Кожен проект буде детально вивчений і з нашого боку будуть запропоновані підконтрольні нам ресурси для його реалізації».

 Не залишився осторонь і великий бізнес. Віктор Цикунов, директор департаменту стратегічних технологій в «Майкрософт Україна», підтвердив, що корпорація Microsoft готова допомагати соціально-важливим IT-сервісам необхідними технологіями.

«Зокрема, програма BizSpark дозволяє отримати безкоштовний доступ до більшості наших технологій, щоб запустити їх в максимально короткі терміни і з найменшими витратами», – прокоментував він.

Давид Кизирія, радник в Адміністрації Президента з питань переселенців, резюмував, що з досвіду Грузії у подібній ситуації, IT-технології допомагають вирішувати поточні проблеми значно ефективніше.

Нагадаємо, що в Україні вже офіційно зареєстровано майже мільйон переселенців із зони АТО та Криму. Згідно дослідженьSocialBoost, всі переселенці стикаються з проблемою браку інформації про допомогу, яка надається їм державними органами, волонтерськими організаціями та бізнесменами. Зараз в Україні є офіційний портал, на якому зібрана та структурована інформація про реєстрацію, відновлення документів, пошук житла та роботи, але він рідко оновлюється. Застарілі дані не допомагають, а ще більш заплутують переселенців.

comments powered by Disqus