Минулі події

11 січня, 18:00Зустрічі

Наші у... Facebook: зустріч з розробником лондонського офісу Фейсбуку Сашком Сташуком.

11 січня у Креативному просторі Часопис відбулася зустріч з розробником лондонського офісу Facebook – Сашком Сташуком.

Сашко розповів про те, як працює facebook з середини, що треба писати, щоб ваш стартап викупив Facebook, як стартапу співпрацювати з facebook, як туди потрапити на стажування або стати full-time інженером, скільки українських програмістів там працює та чому слід працювати в компанії з найбільшою кількістю користувачів у світі. А також, відповідав  на питання наших гостей.

 Ініціативи та стартапи:

- З початку часу свого існування Facebook викупив близько півсотні стартапів і купівель, першим був – домен facebook.com, адже спочатку сайт називався thefacebook.com. А взагалі, Facebook багато стартапів купує як код, ідею або команду, яка може щось написати. Навіть, якщо купили готовий продукт – ми завжди переписуємо код. Тому, правильніше буде сказати, що ми придбали саме ідею. Стартапи допомагають внутрішнім проектам, або стороннім ініціативам, як internet.org

 Як потрапити у Facebook?

 Є три способи потрапити на роботу до Facebook:

  •  Стажування
  •  Hackathon
  •  Facebook Hacker cup

 

-        Щоб потрапити на 3-х місячне стажування, необхідно подати заявку на сайті. Далі складніше – на вас очікують 3 технічні інтерв`ю з 2-3 задачами. Зазвичай це нескладні задачі зі студентських курсів на алгоритми. Потрібен лише рівень технічної англійської мови. Не обов`язково знати всі мови програмування. Достатньо знати одну, на якій можна вирішити поставлене завдання. Якщо ви пройшли всі тести, то самостійно обираєте період стажування. Майже всі витрати на переліт, проживання, візи – бере на себе компанія. Коли ви вже будете на місці, то вам обирають команду в реальному проекті за вашими вподобаннями. Наприкінці команда пише фідбек про вашу роботу – якщо все добре, то з вами підписують офер на роботу.

-        Hackathon`и Facebook влаштовує по всьому світу. Так 2 роки тому туди потрапили наші українські спеціалісти. Під час його проведення ви можете придумати ідею для самого Facebook або ж для його додатку. Якщо виграєте локальний Hackathon, у вас є можливість потрапити у фінал, що збільшує шанси на роботу.

-        Facebook Hacker cup – алгоритмічні кваліфікаційні змагання, де задачу потрібно здати за визначений час. По завершенню визначають переможців і нагороджують їх футболками, грошима. Участь у фіналі збільшує можливість отримати стажування чи роботу.

Bootcamp – процес навчання  протягом перших 1,5 місяців, під час якого ви працюєте над справжніми проектами різних команд, вивчаєте культуру компанії, обираєте собі команду і проект.

 У лондонському офісі працює приблизно 11 українських розробників, а в головному суттєво більше.

Мені було не складно адаптуватися, тому що там було багато новачків і ми намагалися триматися разом у всіх питаннях: візи, перельоти, проживання, відпочинок.

 Питання із залу:

Враховуючи, що ніхто нікого не контролює – як все встигаєте? – самі інженери зацікавлені в результаті, немає ніякого плану і пресу зверху. Все йде з середини.

Кар`єрний ріст? Інтерн, джун..куди можна дослужитися? – є ріст, можна рости протягом довгого часу. Є рівні, але це конфіденційно.

 Яка кількість всього розробників у Facebook? – в Лондоні 250, в основному офісі – близько 8 тис.людей. Компанія найбільша в світі, на 1 розробника припадає близько 2 мільонів користувачів.

Чи можливо працювати без освіти та практики? – так, але для США – проблем нема, а для візи H1-b мінімум потрібний бакалаврат в області. Існують лише візові перепони.

Яка роль тестувальників? – немає тестувальників. Розробники відповідальні за свою роботу. Сам написав – сам перевірив, багато юні-тестів та ручного тестування, але все самостійно.

Скільки годин на тиждень працюєте? – 8-9 годин, 5 днів. Залежить від стадії проекту.

На скільки ергономічне робоче місце? – коли почав працювати, підійшла жінка – експерт з ергономіки – розповіла як правильно сидіти, класти руки, користуватися робочим місцем. Я працюю в опен-спейсі і мені ніхто не заважає, є шум, але не більший, ніж в коворкінгах.

Чи є внутрішні курси? – є багато серій лекцій з різних напрямків. Якщо ти «загораєшся» чимось – менеджер тобі допоможе. В лондонському ком`юніті є багато івентів, де можна повчитися.

Чи є дедлайни? На скільки вони жорсткі? – кожна команда працює окремо і по-своєму. Сама команда знає, наскільки вона встигає чи не встигає. Кожного дня є збори, на яких відбувається обговорення та обмін тасками між командою.

На скільки цікаві задачі перед вами стоять? Що цікавіше? – всі задачі цікаві і ви самостійно їх обираєте, вони складні і «нагуглити немає змоги», дуже мало стандартних задач.

 На скільки жорстка політика конфіденційності? – нікому, крім найближчих колег з твого кола, з твоєї команди, не можна ділитися інформацією.

 Який середній вік співробітників Facebook? – дуже багато людей, які тільки після закінчення університету, багато молодих спеціалістів саме на інженерних позиціях.

 Чи є конкуренція між співробітниками? – конкуренції немає, всі роблять різні речі і навпаки допомагають один одному.

 Чи є мовний бар`єр? – лише сленгові перепони, були люди які і гірше знали мову, ніж я. Головне технічний рівень, а не мовний.

Фотозвіт зустрічі.

comments powered by Disqus