Минулі події

04 листопада, 14:00Зустрічі

Україна — унікальна країна. У нас виробляють величезний спектр товарів, але щоб про них дізнатися, потрібно докласти чималих зусиль..

Зустріч з автором книги “В пошуках Made in Ukraine” - Юлією Савостіною. “Від блогу — до книги”.

4 листопада в Креативному просторі Часопис відбулася зустріч з журналісткою, блогером та куратором проекту “В пошуках Made in Ukraine” Юлією Савостіною.

У лютому 2013 року Юлія пообіцяла, що протягом року житиме, купуючи виключно товари українського виробництва. Як тривав експеримент, які перепони чекали на автора проекту під час його реалізації, про те, як відкривала для себе цілий світ “Made in Ukraine” та як із блогу народилася книга, Юлія розповіла гостям зустрічі на одному подиху.

“Можна сказати, що на даний проект мене надихнула американська дівчина, яка зі своєю сім'єю переїхала з великого міста-мільйонника Нью-Йорка до маленького ранчо і почала вирощувати власні овочі та фрукти для своєї родини, - каже Юлія.

Я це називаю “локальною-екологією” - це все те, що росте навколо нас, поблизу і ми маємо змогу спостерігати за процесом росту культурних рослин. Мені здається, що такі продукти більш корисні ніж привезені з далеких країн.

Відкриття почали приходити до мене іноді досить несподівано, наприклад, колись я подорожувала Україною і зайшла в магазин декоративної косметики в Житомирі. Купила досить дешевий блиск, всього за 23 грн., а він виявився українського виробництва, до того ж досить якісним.

Згодом почала вести власний блог, де описувала все, що знаходила. Були, звісно, різні думки та коментарі друзів та знайомих, адже, справді, здається, - як можна прожити тільки на товарах українського виробництва? Як виявилося, - цілком можливо, а ще й цікаво, повчально та корисно.

Хоча мій досвід у галузі PR досить значний, у душі я все таки — журналіст, і люблю свою роботу. Я отримувала величезне задоволення від пошуків, опису того, що зі мною траплялося, і експеримент, що розпочався із sms-повідомлення подрузі із запитанням, - “а що, якщо...”, з часом виріс у досить масштабний проект.

Мій перший пост у facebook про ідею проекту отримав на диво багато лайків та репостів, а вже за кілька тижнів розпочався просто фурор” - сміється Юлія.

“Згодом, з подругою, ми вирішили піти на Володимирський ринок та дізнатися, скільки ж продуктів українського виробництва там представлено. І ось тут на нас чекало здивування. Картопля, петрушка й інші овочі та фрукти — з Єгипту та інших теплих країн масового виробництву сезонних овочів та фруктів, лише м'ясо та журавлина виявилися з України. І це не тому, що ми не вміємо щось вирощувати, а тому, що ми не вміємо це зберігати. Мабуть, саме це стало тим головним поштовхом до перетворення ідеї в певний продукт.

Дякуючи моїм підписникам, які досить активно відреагували на мої пости, я дізналася багато корисної інформації: де, що, як і в яких містах виробляється. І почала свою подорож. Часто мені доводилося проводити досить серйозні пошуки, щоб в принципі

На мене чекало багато відкриттів. Виявилося, що, наприклад, у Харкові виробляють мобільні телефони! Вони схожі на старенькі моделі Nokia, але на 2 SIM-карти. Я придбала такий за 600 грн. і була в захваті від його роботи.

У нас є все, - від чорної ікри до зубних щіток, але, на жаль, наші виробники досить часто іще знаходяться у минулому столітті.

Досить складно у нас з інтернет-магазинами, часто на сайтах навіть немає цін на продукцію, фото поганої якості, а для того, щоб дізнатися повний асортимент та ціни, потрібно писати багато листів, а коли тобі все-таки надішлють прайс, хоч плач над ним, бо у прайсі ціни, а на сайті — моделі.

Окрема історія — назви наших брендів. Інколи зустрічала досить якісні товари, назва яких настільки важко вимовляється, що її навіть прочитати складно, не говорячи про те, щоб запам'ятати чи написати.

Або, наприклад, лак для нігтів українського виробництва, - чудової якості за доступною ціною, - а назва звучить як підробка відомої марки іноземного виробництва”.

Також, за словами Юлії, на практиці споживачі часто не мають доступу до якісних товарів українського виробництва, наприклад, у великих супермаркетах, тому що, банально, далеко не всі виробники можуть дозволити собі заплатити значні суми за “вхід” на полиці супермаркетів.

Свій блог, у якому описувала хід проекту та нові відкриття, а також відео-блог на телеканалі “Україна” Юлія вести не перестала, але з часом стало зрозуміло, що упорядкувати всю накопичену інформацію про виробників можна у вигляді книги. І в серпні 2014 року ідея виходу книги сформувалася остаточно.

У книзі зібрана інформація про більше ніж 1300 виробників, інформація структурована за напрямками та подана у цікавій, доступній формі.

“Під час експерименту,звісно, мені зустрічалися досить різні люди, різне ставлення з боку виробників. Є серед них досить свідомі, орієнтовані на споживача, готові пустити на виробництво та сприймати конструктивну критику, але, на жаль, є і протилежна ситуація. Наприклад, після написання книги деякі виробники, коли до них зверталися, дуже некоректно поводили себе зі споживачами.

Саме тому, відбір виробників, інформація про яких потрапить до моєї наступної книги, ідея та потреба написання якої вже сформована, буде більш жорстким.

Блог я так і буду продовжувати писати, але більш м'яко та лояльно.”

У планах Юлії — відкриття власного магазину, у якому будуть представлені виключно товари українського виробництва та розширення географії бізнес-вечерь, що вже стали регулярними, - у 2015 році ці зустрічі проходитимуть також у Польщі, Литві, Латвії та інших країнах.

З 27 вересня, спільно з креативним простором “Часопис”, буде реалізована ідея бізнес-сніданків, під час яких українські виробники обговорюватимуть важливі бізнес-теми, ділитимуться історіями успіху та власним досвідом, до допоможе іншим “не наступити на граблі”, а також,звісно, відбуватимуться корисні бізнес-знайомства.

comments powered by Disqus