Минулі події

09 липня, 19:00Зустрічі

Відкрита дискусія зі експертом США Стівеном Пайфером на тему: “Перспективи відродження ядерного потенціалу в Україні ?

Тези спілкування зі Стівеном Пайфером, науковим співробітником найбільш престижного Brookings Institution в DC, Послом США в Україні (1998-2000), співавтором "Будапештського меморандуму" 1994 року.

про Меморандум і ядерний потенціал України сьогодні:

 

- Договір в Будапешті передбачає гарантії суверенітету, але не військову допомогу Україні. США виконують свої обов'язки, підтримуючи Україну в дипломатичній, політичній, економічній сферах. Плюс нелетальна допомога для української армії. Я вважаю, що уряду США слід було б робити більше!

 

- 1994 року Україна прийняла мудре рішення, підписавши Меморандум. В іншому випадку, у країни не було б можливості обслуговувати ядерні боєголовки. До того ж, це дуже затратно з фінансової точки. Ці кошти було б доцільніше інвестувати в економіку і соціальні сфери.

 

У разі збереження статусу ядерної держави, Україна не могла б розраховувати на допомогу Заходу (відсутність підтримки МВФ та інш.) Крім того, за цих 20 років відносини з РФ були б ще гіршими.

 

про позицію Штатів щодо продовження АТО:

 

- Уряд США "з розумінням" ставиться до продовження військової операції укр армії. Разом з тим, від Порошенка чекають також мирного врегулювання ситуації на сході. Це пакет повинен включати три ключових складових: 1) реформи з децентралізації влади; 2) статус "регіональних" мов; 3) швидке проведення парламентських виборів;

 

- В кінці-кінців, всі сторони повинні прийти до політичного рішення проблеми. Військова стратегія повинна йти паралельно з мирним врегулюванням конфлікту. Навряд чи Порошенко буде сідати за стіл переговорів з озброєними бойовиками на сході;

 

- З подібними викликами АТО, армія США стикалася в Іраку. Коли ми повинні були паралельно знищувати терористів у містах і заслуговувати довіру мирного населення. Це дуже непросто, і ця ж завдання стоїть зараз перед українським урядом;

 

про третю хвилю санкцій проти РФ:

 

- Не можна стверджувати, що санкції Заходу проти Росії не мають ніякого ефекту. У зв'язку з останньою хвилею санкцій, збитки на суму $ 33 млрд. понесли близько 2 000 рос компаній. Разом з тим, великий бізнес і олігархи значно не постраждали. Тому, третя хвиля буде спрямована тепер проти них;

 

- Санкції стосуватимуться двох основних секторів економіки РФ: військово-промислового, а також енергетичного. Західним компаніям можуть заборонити співробітництво з російськими. Разом з тим, заходи проти економіки РФ повинні впливати на політичні рішення Кремля. АЛЕ поки ми цього не бачимо;

 

- В результаті застосування санкцій, сьогодні гроші тікають з Росії. Тільки на стабілізацію курсу рубля уряд РФ витратило близько $ 6-7 млрд. Приплив інвестицій сьогодні мінімальний.

 

- Зараз багато в чому прийняття рішення щодо санкцій залежить від ЄС. У порівнянні з США, товарообіг ЄС і РФ в десятки разів більше. Без підтримки Європи, санкції не будуть носити відчутного ефекту.

 

 Стівен Пайфер – видатний американський вчений із 25-річним досвідом роботи в сфері дипломатії. Пайфер є старшим науковим співробітником одного із найпрестижніших наукових центрів (think-tank)Brookings Institutionу Вашингтоні. Де він також працює директором Програми із контролю за озброєнням та нерозповсюдження ядерної зброї в світі.

 Протягом 1998-2000 років Стівен Пайфер був Послом США в Україні. За час своєї кар’єри також він працював в Посольствах США у Варшаві, Москві та Лондоні.  Співавтор «Будапештського меморандуму” 1994 року.

 Сьогодні Пайфер є найбільш цитованим експертом у Західних ЗМІ щодо ситуації в Україні. Багато в чому, експерт відображає позицію Білого Дому та робить власні прогнози, надає оцінки щодо конфлікту.  


Модератор зустрічі: Микола Воробйов, міжнародний експерт, координатор кампанії “Євро-патруль”

Переклад Учбовий Центр "Перспектива"


09 липня 2014 Відкрита дискусія зі експертом США Стівеном Пайфером на тему: “Перспективи відродження ядерного потенціалу в Україні ?

Сьогодні Пайфер є найбільш цитованим експертом у Західних ЗМІ щодо ситуації в Україні. Багато в чому, експерт відображає позицію Білого Дому та робить власні прогнози, надає оцінки щодо конфлікту.  

comments powered by Disqus