Минулі події

07 липня, 19:00Зустрічі

Слава Баранський: "Як видати книгу і вивести її в бестселери"

Слава Баранський, інтернет-підприємець і співвласник «Буферної Бухти», у  креативному просторі «Часопис» поділився досвідом написання власної книги «Сомнение», яка  стала бестеллером на Ozon.ru.

 

Навіщо сучасній людині видавати книгу

Навіть сьогодні ще є багато нерозкритих тем, які ви можете знайти і створити власну книгу.   

Книга може надати вам новий статус – статус автора - і дозволить дотягнутися до людей, які, скажімо, не читають ваш блог. Як казав мій колега: «так ти залазиш у персональний світ людини на кілька годин і говориш їй на вухо, а вона тебе уважно слухає».

 

Полювання на видавця

Є два способи видати книгу. Перший – писати «в стіл» і потім пропонувати результат  видавництвам. Другий – той, що вибрав я, – примусити видавця першим запропонувати вам контракт. В кінці одного з постів на http://lifehacker.ru/ я зазначив, що хочу продовжити цю тему у книзі. За декілька днів я отримав лист від Михайла Іванова (видавництво «Манн, Иванов и Фербер»), який зацікавився ідеєю. Все було обговорено і підписано договір.

Видавець надасть вам маркетингову підтримку, досвідченого коректора, створить дизайн  обкладинки, яка привертатиме увагу споживача, а також поставить вашу книгу на полиці в книжкових магазинах. Від вас вимагається лише ваша мережа знайомств і рукопис.

Втім, іноді продати 100 цифрових книг самостійно може бути вигідніше, аніж продати 1000 паперових книг з видавцем.

 

Книжкова дистрибуція

Для популяризації книги можна використовувати різні технології, скажімо, за «like» у соціальних мережах дарувати користувачам лінк на завантаження книги. Завдяки цьому прийому ми отримали 38 тис. лайків/ретвітів.

Ще один варіант – розділити книгу на частини і поступово викладати у мережі. Скажімо, це зробили з книгою Олександра Амзіна  (викладач інтернет-журналістики в МГУ)  «Бессистемные советы». Її розділили на 8 частин: перший розділ книги завантажили 30 тис читачів, останній – 8 тисяч, а всю книгу отримали майже 3 тисячі.

 

Від початку до кінця

Перед тим, як починати писати, треба перевірити свою ідею, скажімо, зробивши опитування у Facebook. Також гарантований контакт із читачем забезпечує e-mail-маркетинг.

Писати можна разом з читачем. Наприклад, у своєму блозі робити анонси розділів та викладати статті по цій темі. Такий хід не вплине на фінальні продажі.

Варто готувати читачів до виходу книги у світ: представляти обкладинку, анонсувати дати виходу, створити промосторінку, яка стане центральним елементом вашої рекламної кампанії.

На етапі запуску потрібно надати максимальну інформацію про книгу, способи її придбання, знижки для читачів.

А коли книга вже вийде, настає черга роботи з фідбеком, стимуляції рейтингів, подарунків тим, хто активно коментував вихід. Це називається пост-запуск, і найефективніше – проводити його в соцмережах.

 

comments powered by Disqus