Минулі події

09 червня, 19:00Зустрічі

Зустріч-бесіда з Михайлом Саакашвілі та Кахою Бендукідзе

9 червня 2014 ініціатива "Професійний Уряд", яка об'єднує українських випускників закордонних університетів, готових допомагати новому уряду, провела зустріч з Михайлом Саакашвілі і Кахою Бендукідзе у «Часописі».

 

Основні 6 тез зустрічі:

 

1. На краю обриву. Від того, як зараз будуть розгортатися події в Україні, залежить доля багатьох країн, що розвиваються. Або зараз, або ніколи. Якщо ми не почнемо діяти швидко і рішуче, то України не буде. Для Путіна Донецьк і Луганськ - це всього лише дорога до захоплення Києва, "матері міст руських". Київ у складі Росії означатиме об'єднання всіх "земель руських" в руках великого князя. Будь-яке зволікання з боку України - це лише наближення до прірви.

 

2. Захоплення міністерства. Треба перестати чекати дій, ми їх самі повинні створювати. Так як це було із захопленням студентами Міністерства освіти під час Майдану. Наступним ключовим міністерством має стати МВС, без реформації якого, немає сенсу проводити антикорупційні реформи. На думку Кахи Бендукідзе, ми недостатньо боремося і повинні перестати боятися радикальних реформ.

 

3. Чистка кадрів. Якщо ми хочемо ізолювати корупцію, то перш за все необхідно скоротити простір для її процвітання. Навіщо нам мільйон міністерств і відомств, які контролюють неконтрольоване? Навіщо нам мільйон чиновників, які звикли створювати проблеми, а не вирішувати їх? Україні потрібні нові, чесні, професійні люди. Тільки після радикальної чистки міністерств є сенс говорити про імплементацію електронного управління або відкритої звітності.

 

4. Відкритий відбір. Єдиним ефективним способом набору нових кадрів буде відкритий конкурс з публічним розміщенням критеріїв відбору, кандидатів і результатів голосування.

 

5. Імпорт суддів. Каха Бендукідзе запропонував "імпортувати" суддів з Канади для створення так званого "незалежного елементу". Призначити їх до Верховного Суду і нехай вони вчать наших суддів вирішувати по праву.

 

6. Непопулярні реформи. З непопулярних реформ можна виділити тільки дві: реформа енергосубсідій і скорочення соціальних витрат. Всі інші реформи будуть популярними, і чим радикальніше, тим краще.

 

У підсумку, ми повинні перестати боятися і чекати поки старий добрий чиновник дасть нам дозвіл щось поміняти. Треба створювати хвилі, а не чекати їх. В руках молодих рішучих людей зараз майбутнє України. Необхідно діяти!

09 червня 2014 Зустріч з Михайлом Саакашвілі та Кахою Бендукідзе

9 червня 2014 ініціатива "Професійний Уряд", яка об'єднує українських випускників закордонних університетів, готових допомагати новому уряду, провела зустріч з Михайлом Саакашвілі і Кахою Бендукідзе у «Часописі».

comments powered by Disqus