Минулі події

18 травня, 19:00Hackaton

Хакатон «KyivSmartCity»

17-18 травня у Києві відбувся хакатон «KyivSmartCity», покликаний сформувати основу для розвитку Києва як «розумного міста». Хакатон зібрав разом програмістів, дизайнерів, ініціативні громадські рухи, юристів та політиків для повноцінної імплементації ідей і проектів на міському рівні.

Ініціаторами стали Центр соціально-політичного проектування (Вікторія Подгорна) та IT Education Academy, за партнерства - IBM. Приймав - Креативний простір та Коворкінг “Часопис”.

17 травня, в перший день хакатону, на сцені було представлено понад 30 ідей, котрі потім перетворились в 19 команд. Феноменом, котрий відрізняє цей хакатон від інших стало те, що для участі зареєструвалось 19 команд і всі 19 презентували свої проекти 18 травня.

За результатами хакатону визначено три проекти-переможці, які на думку журі, найкраще відповідають меті конкурсу:

1 місце - Musarium -  проект покликаний зробити відвідування музеїв більш цікавим і захоплюючим за допомогою квестів. Виконувати квести відвідувач зможе за допомогою мобільного додатку . А складати ці квести можуть самі працівники музеїв за допомогою веб-інтерфейсу.

2 місце - Drrive - Мобільний додаток для перевірки та оплати водіями своїх штрафів ДАІ.

3 місце та Приз глядацьких симпатій - Разом - сервіс для консолідації людей для вирішення будь-яких проблем свого міста.

Результатом Хакатону стало створення спеціальної робочої групи для просування проектів-переможців у практики роботи влади, комунальних структур, в міське середовище та для конкретних пропозицій щодо перетворення Києва в "розумне місто"”. Ініціатором створення робочої групи виступила учасниця Вікторія Подгорна (ВО “Демократи”). За підтримки та кураторства Вікторії група займатиметься повноцінною імплементацією ідей і проектів на міському рівні.

Весь список команд-учасників Хакатону “KyivSmartCity”:

- Суботник - веб-сервіс для організації суботників.

- Streammap - відображення на карті запланованих, минулих або live стрімів.

- Drrive - мобільний додаток для перевірки та оплати водіями своїх штрафів ДАІ

- KyivFace2Face - платформа для пошуку безвісти зниклих дітей, дорослих, а також розшукуваних злочинців шляхом розпізнавання їх осіб з зображень, отриманих з публічних і приватних веб-камер і порівняння їх з базою даних МВС.

- Чисте Мiсто - інтерактивна карта забруднень міста, організація заходів з прибирання сміття, каталог пунктів прийому сміття.

- Автокультура - це спільнота людей, які озброєні технологіями відеофіксації, які за умови єдності громадськості і держорганів дозволять залучити до відповідальності порушників і створити умови для підвищення Автокультури

- Concord - додаток для створення квестів (подій): відправляє повідомлення про квести всім учасникам, які підписані на певний тип квесту.

-Musarium - проект покликаний зробити відвідування музеїв більш цікавим і захоплюючим за допомогою квестів. Виконувати квести відвідувач зможе за допомогою мобільного додатку. А складати ці квести можуть самі працівники музеїв за допомогою веб-інтерфейсу.

- Suggesters - робимо місто безпечніше за рахунок установки відео- та аудіо- записуючих пристроїв, яке самостійно розпізнає факт насильств (бійка, постріли, вибух, боротьба, факт опору) і сигналізує в загальний центр для подальшої обробки оператором.

- Mobiliuz -  платформа, яка аналізує технічні дані автомобілів, геолокації, погоду, водіння, і робить його доступним для третіх осіб, розвиває різні послуги для бізнесу та муніципалітетів: онлайн діагностики, управління автопарком, розумний страхування, по спільному використанню автомобілів і багато іншого.

- GiveMeALift.Net - це геолокаційний сервіс об'єднує тих, хто хоче їхати і тих, хто хоче підвезти. З його допомогою пасажири зможуть швидко знайти машину, яка підвезе до точки призначення, а водії - підходящого їм пасажира.

- Busio Latio - використання iBeacon (блютус маячків) для отримання інформації про транспорт поруч (маршрут, розклад, зупинка, ціна)

- Інтелект Економіка - майданчик для бізнес комунікації, економіка сталого розвитку, економіка організованого споживання.

- TransPortable відстеження руху маршруток у режімі онлайн, за допомогою смартфона.

- Razom - сервіс консолідації людей для вирішення будь-яких проблем свого міста.

- слони - HELP - мобільний додаток викликає швидку допомогу. Це відображається на екрані диспетчера з картою і всіма активними тікетами . Після цього додаток допомагає надати першу допомогу потерпілому.

- ILTY - сервіс для організації та пошуку тематичних мікроконференцій

- Laffiti - проект спрямований подолання бар'єру між звичайними мешканцями і митцями. Розроблений проект дозволяє розмістити заявку мешканцями будинку на косметичне поліпшення вуличних художників.

- Kyiv Smart Parking - розумний паркінг підвіщує контроль и прибутковість паркувальних місць, у той же час, як водії простіше и швідше знаходять и сплачують паркувальні місця у місті.

18 травня 2014 Хакатон «KyivSmartCity»

Серед переможців -  плафторма для об’єднання киян, додатки для перевірки штрафів у ДАІ та проект квестів по музеях.

comments powered by Disqus