Минулі події

02 квітня, 09:30Зустрічі

Творчий сніданок з Ольгою Соломатіною, журналістом та редактором «Ъ Коммерсант» (Москва): «Прийшов час «Писати легко». Швидко і начисто».

Ольга Соломатіна, редактор «Ъ Коммерсант» (Москва) розповіла про те, як швидко і якісно складати прес-релізи, розсилки та будь-які інші тексти.

 

Щоб з легкістю скласти хороший текст, перш за все, потрібно зібрати інформацію. Наприклад, вам треба скласти прес-реліз. Часто все, що у вас є – це набір прикметників: «інноваційний», «революційний» і т.д. Власне, у вас немає нічого. Найкраще, що можна зробити в такому випадку – збирати інформацію. У продавців, у виробника, прочитати щось...

Після збору інформації її потрібно з кимсь обговорити. Це потрібно для того, аби виявити найцікавіше. Адже ви автоматично розповідатимете про найбільш цікаві фрагменти зі своїх знахідок. Запитайте себе: що зі всієї інформації ви розказали б за пару хвилин своєму колезі, якщо б зустріли його біля офісного кулера. З цього і варто починати писати.

Друга річ, яка може вас виручити, - це план. У будь-якого хорошого автора завжди є план. Навіть якщо він каже, що пише без плану. Розпитайте його детальніше – і з‘ясується, що план він все-таки має.

Коли у вас є намітки історії чи статті, яку вам треба написати, посадіть перед собою одного зі своїх друзів і коротко перекажіть йому те, що ви придумали. Уважно стежте за його реакцією: коли він зацікавлений, все добре, я ті місця, де він запалить цигарку, ковтне води, тощо, - потребують змін.

Надмірна кількість матеріалу – це навіть гірше, ніж його недостача. Адже недостачу можна приховати, а перевантажені тексти – це завжди погано.

Писати потрібно максимально просто, без зайвих термінів (цим часто грішать, скажімо, банки). Уникайте будь-яких абстрактних понять, за якими нічого не стоїть, навіть якщо вони добре звучать. Вони не допоможуть вам створити в голову у читача картинку. А чим більше картинок з‘явиться у нього під час читання – тим краще він запам‘ятає ваше повідомлення. Проте одне незвичне слово – може стати «родзинкою», яка приверне увагу.

Обмеження – це чудова річ! Обмеження часу, обсягу тексту... Чи, скажімо, обмеження на використання прикметників: користуватись ними варто лише тоді, коли вони несуть важливу інформацію. Такі обмеження «вмикають» творе мислення.

Twitter – хороший засіб для того, щоб навчитись писати заголовки.

Розсилка має бути мега-корисною. Інакше в сучасному інформаційному шумі її просто не помітять. Складати розсилку можна таким чином: окреслити проблему, яка є у вашої аудиторії, «налякати» її (ми всі реагуємо на страх) – що буде, якщо проблему не вирішувати. А потім запропонувати декілька варіантів вирішення.

Джерело: http://innovations.com.ua/ua/articles/mark/18839/klyuch-do-tekstu

comments powered by Disqus