Минулі події

13 березня, 19:00Зустрічі

IT- People PechaKucha vol.4

Під час зустрічі IT-People PechaKucha у креативному просторі «Часопис» експерти  поділились думками про вітчизняну IT-індустрію та створення стартапів. Пропонуємо вам деякі цікаві цитати спікерів. 

 

Микола Савін, керівник бізнес-акселератора GrowthUP:

На даний момент у світі є безліч бізнес-кластерів, подібних Кремнієвій долині, які знаходяться на різних стадіях розвитку. Але на цій карті кластерів поки що немає Києва.

У нас є певна схильність до копіювання російського ринку. Але ж ми – не Росія. Набагато краще було б, якби наші підприємці брали приклад з Ізраїлю: концентрація стартапів там величезна!

Я вважаю, що будувати бізнес треба так, щоб він був глобальним – причому із самого початку свого існування.

 

Максим Іщенко, засновник сервісів DOU.ua і djinni.co:

На ринку працевлаштування ІТ-спеціалістів попит зараз значно перевищує пропозицію: на одну вакансію старшого розробника приходить один відгук, на позицію молодшого розробника – у середньому 6 кандидатів.

Тим, хто хоче залучити до свого проекту хорошого фахівця, не варто забувати, що 80% кандидатів вже має роботу. Тому їм не треба пропонувати те, що в них вже є. Набагато краще - зацікавити їх особливостями свого проекту.

Шукати програмістів тепер треба по-іншому. Варто забути про довгі чеклісти з переліком знань та вмінь, які повинен мати кандидат. У вакансіях використовуйте формулювання «повинен зробити», а не «повинен мати». Описуйте результати, які має показати працівник на новій посаді. Скажімо, замість фрази «повинен мати дворічний досвід роботи з iOS» краще написати: «Зможе випустити першу версію продукту на AppStore до 1 травня 2014 року». Замість «рівень володіння англійською – Upper Intermediate» вкажіть «ведення щотижневої звітності для клієнта англійською мовою».

 

Іва Козловська, HR-менеджер компанії Microsoft:

Конкуренція у сфері працевлаштування ІТ-спеціалістів сьогодні висока, тому варто запропонувати кандидатам цікавий соціальний пакет.

Ротація кадрів відбувається у будь-якій ІТ-компанії, але її швидкість може бути різною. Цей фактор напряму залежить від того, наскільки швидко розвивається компанія.

Ми при відборі кандидатів враховуємо атмосферу, створену в компанії, та її цінності. І можемо відмовити навіть дуже кваліфікованому розробнику, якщо він ризикує «не вписатись». Адже в іншому випадку ми можемо втратити того спеціаліста, який вже в нас працює.

 

Андрій Кушнарьов, Agile-коуч, бізнес-тренер:

Успішний стартап – це завжди проект, який запускається на ентузіазмі та швидко адаптується під ринок та сучасні технології.

Найкращі комунікації у стартапах можуть забезпечити лише особисті зустрічі, а не віддалене спілкування.

Джерело: http://innovations.com.ua/ua/articles/finance/18836/it-sprint

comments powered by Disqus